hardy konkursOsoby, które nie zdążyły powalczyć o książkę „Hardy, Pióro i ja” Krzysztofa Mierzejewskiego mają jeszcze jedną okazję! Do wygrania będą kolejne trzy egzemplarze tego tytułu. Chcecie się przenieść w świat polskich rycerzy?

Książka opowiada o kilkunastoletnim chłopcu, którego największym marzeniem jest zostanie husarzem tak, jak jego ojciec. Autor rozpoczyna opowieść, kiedy Karol jest dwunastoletnim chłopcem, ma problemy ze zdrowiem, trudności z chodzeniem, ale świetnie jeździ konno. Tytułowy Hardy to koń, którego nastolatek z wzajemnością darzy szacunkiem i przyjaźnią. Pióro natomiast to młody orzeł, który po wypadku nie potrafi latać. Pozornie książka może przypominać bajkę, ale wplecione są w nią wiadomości na temat husarii. Wkomponowane są one w taki sposób, że mogą zaintrygować młodego czytelnika. Oprócz tego poruszane jest to, co jest ważne, wartości, które i dzisiaj powinny być cenione: odwaga, honor, przyjaźń. Karol dorasta i dzięki swojej determinacji, jego marzenie zostaje spełnione, dostaje swoje skrzydła! Jest husarzem i wraz z ojcem wyrusza na wojnę. Zachęcamy do lektury całej recenzji.

M2710009 (2)

 Zadanie konkursowe:

Jak wyobrażasz sobie współczesnego husarza (niekoniecznie z piórami)

Odpowiedzi należy udzielać w komentarzu pod postem konkursowym na Facebooku. Czekamy na nie od 20 czerwca do 4 lipca 2016 roku.

Nagrody:

3 x książka „Hardy, Pióro i ja” Krzysztofa Mierzejewskiego

Fundatorem nagród jest Instytut Wydawniczy Erica

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ.

ERICA-logoJPG