konkurs ósmy kolor

„Ósmy kolor tęczy” Martyny Senator to ciepła i poruszająca książka o pokonywaniu barier i własnych słabościach. Na łamach naszego portalu chcemy przekazać Wam audiobook czytany przez Monikę Dąbrowską-Jarosz.

Lilka, osiemnastoletnia bohaterka książki „Ósmy kolor tęczy”, w wyniku wypadku traci wzrok. Od tamtego czasu mija kilka lat, życie dziewczyny upływa dość spokojnie, choć monotonnie. Poza siostrą Kingą i kolegą z dzieciństwa, Mikołajem, nie utrzymuje z nikim kontaktu. Zamknęła się w swojej skorupie i od lat w zasadzie nie opuszcza domu. Kiedy ją poznajemy, intensywnie przygotowuje się do matury i odwiedzają ją kolejni korepetytorzy. Problem pojawia się w momencie, kiedy trzeba znaleźć kogoś nowego do nauki fizyki. Wtedy Kinga prosi o pomoc swojego kolegę ze studiów Tomka, którego Lilka niespecjalnie polubiła. Szybko jednak się okazuje, że mimo wszystko jest dobrym nauczycielem i sympatyczną osobą. Początkowy dystans przeradza się w głębokie uczucie, a Lilka dzięki Tomkowi pokonuje kolejne bariery, począwszy od zwykłego wyjścia z domu, przez koncerty, kino… jej życie nabiera nowego znaczenia i barw… Przez utratę wzroku dostrzega wiele detali, jakich my nie widzimy, a spotkania z Tomkiem urozmaicają jej świat. W jej życiu pojawia się miejsce na miłość. Więcej na temat tytułu „Ósmy kolor tęczy” przeczytacie w naszej recenzji.

Zadanie konkursowe, na pozór może być łatwe, ale wcale takie nie jest:

Opisz swój ulubiony kolor

Odpowiedzi należy udzielać w komentarzu pod postem konkursowym na Facebooku. Czekamy na nie od 3 do 17 sierpnia 2016 roku.

Nagrody:

3 x audiobook „Ósmy kolor tęczy” Martyny Senator

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Story Box

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ.

logo story

osmy-kolor-teczy