W sprzedaży pojawiła się najnowsza książka o przygodach członków Biura Detektywistycznego nr 2. Tiril i Oliver ponownie wkraczają do akcji, a towarzyszy im wierny przyjaciel, pies Otto. „Operacja pirat” to kolejna kryminalna opowieść autorstwa Jorna Liera Horsta i Hansa Jorgena Sandnesa, a przed czytelnikami jest nowe i pełne emocji śledztwo!
Biuro Detektywistyczne nr 2 tworzy dwójka dzieci i pies. Cała trójka wielokrotnie udowodniła, że jest godna miana detektywów i potrafi poradzić sobie z takimi sprawami, w których policja jest bezradna. Ich najnowsza przygoda podobnie jak poprzednie jest pełna zwrotów akcji i oczywiście poszukiwania śladów.
Włamanie do siedziby detektywów
Już w pierwszym rozdziale książki dzieje się sporo – do biura ktoś się włamał i ukradł niedawne znalezisko detektywów! Kto to mógł zrobić i dlaczego stary, uszkodzony talerz ma być czymś cennym? Kiedy cofniemy się do wydarzeń wcześniejszych okazuje się, że skradzionym przedmiotem jest talerz Timiana Blesta, który Tiril i Oliver niedawno wykopali na plaży. Był on znanym w okolicy piratem. Poza tym, że słynął ze swoich przygód i charakteru, krążą legendy o jego skarbie. Do włamania doszło po wizycie znalazców talerza u historyka. Czyżby ktoś podsłuchiwał? Czy gdzieś w pobliżu znajdują się ukryte kosztowności?
„Timian Blest zbierał najcenniejsze łupy do małej skrzynki. Za każdym razem, gdy zdobył statek i ukradł jego ładunek, chował w niej najładniejszy, wybrany klejnot. Skrzynka nie była duża, lecz miała bardzo cenną zawartość. Mówiono, że Timian Blest zakopał ją w tajnym miejscu, a przed śmiercią narysował mapę. Wielu jej szukało, ale nigdy nie znaleziono ani skrzynki, ani mapy”.
Odkryj sekret pirata
„Operacja pirat” jest książką skierowaną do dzieci, ale i starsi czytelnicy mogą czerpać z jej lektury przyjemność. Aby dotrzeć do końca i razem z Biurem Detektywistycznym nr 2 rozwiązać piracką tajemnicę, trzeba zwracać uwagę na wszystkie poszlaki. Książka jest barwna, a na końcu jest Posłowie Otta, które każe nam się wcielić w rolę detektywów i poszukiwać drobnych szczegółów znajdujących się na stronach opowieści. Czy wykażecie się spostrzegawczością?
Za książkę do recenzji dziękujemy:
This is a topic that’s near to my heart… Take care!
Exactly where are your contact details though?