psychologia-zmiany_5412Przyznajcie się, kto ma jakieś noworoczne postanowienia? Dotrzymujecie ich, czy już są złamane? Jeśli Wasze plany się nie powiodły, bez paniki – początek roku to niekoniecznie szczęśliwy czas na ogromne życiowe zmiany. Dlaczego? Tego dowiecie się z książki „Psychologia zmiany w życiu i biznesie” Angeliki Chimkowskiej.

Dzięki lekturze tego tytułu zmienicie postrzeganie pojęcia zmiany! To, że teraz nie udało Wam się dotrzymać danych sobie obietnic, nie znaczy, że nie zmienicie nic w swoim życiu. Wręcz przeciwnie, zrobiliście pierwszy i najważniejszy krok – wiecie, że chcecie COŚ zmienić. Teraz pora na opracowanie strategii i… działanie!

O autorce słów kilka

Angelika Chimkowska to osoba z bogatym doświadczeniem, jeśli chodzi o zmiany. Jest trenerem, mówcą i menedżerem, który pracuje nad zmianami z osobami indywidualnymi i firmami. Wielokrotnie w książce pojawiają się też nawiązania do jej własnych zmian, obietnic, chwil zwątpienia. Autorka opisuje fragmenty historii osób, którym pomagała i swoje własne. Ręczę za to, że dzięki temu poczujecie, że ta książka jest dla Was! Niezależnie od tego, czy czujecie, że coś jest nie tak w zakresie Waszych nawyków żywieniowych, zdrowotnych, chcecie zmienić pracę albo się odchudzić, znajdziecie coś, co zmobilizuje do działania i pomoże radzić sobie z porażkami, które na pewno się pojawią. Lekki styl książki jest jej niewątpliwą zaletą, dzięki czemu przekazane treści są jasne i zrozumiałe.

Zmieniaj się, ale metodą małych kroków!

Ile razy jest tak, że postanawiamy, że dokonamy dużej deformacji w naszym życiu, a potem robimy sobie wyrzuty, że mamy jedną wpadkę, drugą, trzecią… aż w końcu wracamy do starego stylu życia? Dlaczego tak się dzieje? Angelika Chimkowska doskonale tłumaczy i pokazuje jak należy to interpretować, radzić sobie w takiej sytuacji i mimo wszystko wytrwać. Na przykładach obrazuje, że istotne są małe kroczki, które przybliżą do celu głównego. Chcesz stracić 10 kg? Świetnie! Ale świętuj każdy 1 kg. A co kiedy osiągniesz cel? Gratulacje, ale zadbaj, by nie było efektu jo-jo. Jak wskazuje tytuł, „Psychologia zmiany w życiu i biznesie”, poruszany jest też temat wdrożenia zmian w firmie. Pojawiają się takie kwestie jak problemy z jakimi trzeba się liczyć i jak przygotować zespół na zmiany.

Po dawce wiedzy… do dzieła!

Swobodny język, który znajdujemy na każdej stronie sprawia, że książkę można przeczytać od deski do deski jednym tchem. O badaniach na temat mózgu, o tym, że na początku roku zbyt optymistycznie patrzymy w przyszłość, a realnie rzecz biorąc nasze cele są poza zasięgiem, o tym, jak przygotować na zmianę siebie i otoczenie i wiele, wiele innych. Jednak zalecałabym dawkować lekturę małymi porcjami. Każdy rozdział to seria przemyśleń i refleksji na swój temat, a w takiej sytuacji pośpiech nie jest wskazany. Kto czuje, że potrzebuje motywacyjnego i energetycznego kopa, koniecznie powinien sięgnąć po ten poradnik!


Za książkę do recenzji dziękujemy:

logo-mtbiznes