Ten, kto ma małe dzieci wie, jak trudno dopiąć na ostatni guzik każdy wyjazd. W końcu chcemy zabezpieczyć się na wypadek wszystkich nieprzewidzianych sytuacji. Marlena Woch w książce „Góry z dzieckiem” pomaga przygotować się na trasy o kilku poziomach trudności z dziećmi w różnym wieku. Gdzie można iść z niemowlakiem, a gdzie z przedszkolakiem, czy dzieckiem szkolnym? I co ze sobą zabrać?

Góry mają swój urok. Miłością do przemierzania górskich szlaków można zarazić się od małego. Mamy w Polsce sporo pięknych tras, a niektóre z nich są na tyle łagodne, że bez trudu można wyruszyć z wózkiem. Wiele osób ma wątpliwości, czy odpowiednio przygotuje się na wyprawę w góry z maluchem. Marlena Woch krok po kroku pokazuje polskie góry i podpowiada, co ze sobą zabrać.

Cenne wskazówki

Książka stanowi prawdziwą skarbnicę wiedzy. Przede wszystkim są w niej pokazane wszystkie pasma górskie, które są warte odwiedzenia. Poszczególne rozdziały opisują szlaki górskie, ich poziom trudności i czas chodzenia. W ten sposób już na wstępie będzie można sprecyzować, co w danej sytuacji może być interesujące. Mało tego, szlaki są uzupełnione o adresy i telefony godnych polecenia schronisk i okolicznych atrakcji, co dodatkowo urozmaici wycieczkę. Ale zanim wyruszymy, trzeba się przygotować. Dlatego też naszykowanie się do wędrówki zajmuje dość obszerną część książki, być może najważniejszą. Są informacje m. in. na temat tego, co zabrać i od jakich pasm górskich zacząć przygody.

Rodzinny przewodnik po górach

Już sama mnogość wiadomości, jakimi dzieli się z nami pasjonatka polskich gór jest tak ogromna, że tytuł jest warty uwagi. Jednak książka podoba mi się także przez swoją oprawę graficzną. Jest przejrzysta i szybko można znaleźć informacje, jakich w danej chwili poszukujemy. Poza tym są mapy i kolorowe zdjęcia roześmianych twarzy i mijanych na szlakach zabytków. Przykłady znajdują się na załączonych grafikach. Co roku spędzam trochę czasu w górach, więc „Góry z dzieckiem” będą stanowiły swego rodzaju dodatkowy przewodnik. Jeżeli też kochanie górskie wędrówki i chcecie przekazać bakcyla maluchom, z czystym sumieniem polecam.


Za książkę do recenzji dziękujemy: