Sultanka Kosem_800pxW piątek obiecałyśmy, że będzie możliwość pobrania darmowego fragmentu książki „Sułtanka Kösem. Władza i intrygi w haremie” autorstwa Özlem Kumrular. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Laurum już teraz możecie go znaleźć na naszej stronie! Kto jest wielkim fanem tej postaci na ekranie telewizora, koniecznie musi poznać jej prawdziwą historię.

Książka opisuje prawdziwe dzieje bohaterki tureckiego serialu. Pojawia się w niej wiele odniesień do źródeł historycznych. Pięknie opisana kultura i historia osmańskiej dynastii. Co jeszcze będzie można znaleźć wewnątrz? Cytując opis Wydawcy:

„Niezwykłe dzieje władczyni, która za pomocą intryg, łapówek, podstępów prowadziła zakulisową działalność polityczną, jednocześnie walcząc o utrzymanie swojej pozycji.

Co to znaczy być Anastazją, a potem sułtanką Kösem?
Jaką motywację ma kobieta, która zamiast poprzestać na roli kochanki, matki i babki, wybiera władzę? Jak to jest wierzyć w chrześcijańskiego Boga, a potem stać się gorliwą wyznawczynią muzułmańskiego Allaha? Jak prowadzić grę polityczną, będąc tylko kobiecym cieniem sułtana?
Co oznacza być kobietą w XVII wieku, a zwłaszcza głową haremu w osmańskiej Turcji?
Jak rodzi się bestia, która zleca morderstwo własnego syna?”

Więcej o książce znajdziecie na stronie Wydawnictwa Laurum. A już niebawem będziecie mogli przeczytać naszą recenzję „Sułtanki Kösem”, jej premiera jest planowana na 30 września.

Aby pobrać fragment książki, kliknij TUTAJ.laurum-logobaner_laurum_980x180