Ryżowy podarunek, Francisco Azevedo

Kto ma ochotę na zatracenie się w lekturze książki ciepłej i rodzinnej, o wartościach i o tym, co w życiu ważne? W naszym dzisiejszym konkursie, nagrodą są egzemplarze książki „Ryżowy podarunek” Francisco Azevedo może Wam przypaść do gustu.

Zarys fabuły książki: „„Ryżowy podarunek” to historia trzech pokoleń rodziny, która posiada swój talizman w postaci ryżowego podarunku. A jak wiadomo ryż rzucany podczas ślubu przynosi szczęście. Mało która para myśli o tym, żeby go pozbierać i pozostawić, a może warto? Właśnie tak zrobiła młoda para Portugalczyków, która pozbierała ziarno do ziarenka i w ten sposób uzbierała 10 kg miłości. Okazało się, że w ich przypadku ryż miał wielką moc.  To dzięki temu talizmanowi, którego magia jest tak stara jak świat, rodzina głównego bohatera nie załamuje się w czasach najtrudniejszych prób i ogromnych problemów.” Więcej znajdziecie w recenzji na naszej stronie.

Ponieważ od sypanego w dniu ślubu ryżu zaczęła się historia „Ryżowego podarunku”, pytanie konkursowe jest także związane z tym wydarzeniem:

Bez jakiej tradycji weselnej/ślubnej nie wyobrażasz sobie tego wyjątkowego dnia i dlaczego?

Odpowiedzi należy udzielać w komentarzu pod postem konkursowym na Facebooku. Czekamy na nie od 11 do 25 listopada 2016 roku.

Nagrody:

3 x książka „Ryżowy podarunek” Francisco Azevedo

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Kobiece.

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ.

kobiece

ryzowypodarunek_newsletter