prus konkurs

Nie dawno na łamach naszej strony mieliście okazję bliżej poznać książkę „Pod rękę z Bolesławem Prusem. Spacer po Śródmieściu”, w której autorka Anna Małgorzata Pycka zabiera w niezwykłą podróż pisarza, który w Warszawie umiejscowił akcję swojej powieści „Lalka”. Jak bardzo stolica zmieniła się od tamtego czasu? Co może być zaskoczeniem dla Prusa?

Nietuzinkowy pomysł, oryginalna, ciekawa podróż. Teraz ta wyjątkowa książka może trafić do Was, i to z autografem jej autorki!

Wystarczy pobudzić swoją wyobraźnię i odpowiedzieć na pytanie konkursowe:

Którego pisarza chciałbyś/chciałabyś zaprosić na spacer po jednym z polskich miast (jakim?) i dlaczego?

Do wygrania są dwa egzemplarze książki „Pod rękę z Bolesławem Prusem. Spacer po Śródmieściu”

Na Wasze odpowiedzi czekamy od 06.01.2016 do 20.01.2016. Należy je umieścić pod zdjęciem konkursowym na Facebooku, które znajdziecie tutaj. Tylko w tym miejscu udzielone, będą brane pod uwagę. Zachęcamy także do lektury recenzji książki.

prus konk

Na zachętę fragment:

„Kiedy o tym myślałam, Prus drążył temat:

– Asfalt nie nadaje się do naszego klimatu.

– W ubiegłym roku pani minister nieopatrznie powiedziała dziennikarzom: „sorry, taki mamy klimat”. Stwierdzenie to przytaczano wielokrotnie, od tej pory, jeśli nie mamy na coś wpływu, mówimy: „sorry, taki mamy klimat”.

– Uczeni twierdzą, że zbór zjawisk stanowiących porę roku tworzy to, co nazywamy klimatem.

– Tak, ale nie można wszystkiego tłumaczyć klimatem…

– Na ten biedny klimat niewdzięczna ludzkość za wiele grzechów składa. Jeżeli rynsztoki są brudne, to klimat winien, jeżeli mieszkanie wilgotne, także klimat winien. Odpowiedzialność za złe szosy, subhastacje i miliony innych rzeczy spada na klimat; niechże więc asfaltowe chodniki weźmie się na niedołęstwo nasze, inaczej bowiem zdesperowany klimat albo ucieknie za granicę, albo przed sąd kryminalny dostanie się na 20 lat do ciężkich robót, jako najstraszliwszy wróg publicznego bezpieczeństwa.”

Fundatorem nagrody jest Instytut Wydawniczy Erica

ERICA-logoJPG