Dzisiaj zabieramy Was do Grecji widzianej oczami Bożeny Gałczyńskiej – Szurek. Autorka stworzyła fantastyczne połączenie powieści obyczajowe, sensacyjnej i kryminału. Czy może być lepsza lektura na wakacje? Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania będzie jeden z egzemplarzy powieści „Klasztor zapomnienia”.

Fragment recenzji: Na półwyspie Athos dochodzi do dziwnego zdarzenia. Policja znajduje ciała dwóch mężczyzn. Wygląda na to, że spadli oni z urwiska. Jednak czy to był wypadek, czy morderstwo? A może w trakcie starcia nieplanowanie obaj spadki w dół? Stary mnich i mężczyzna w średnim wieku. Sprawa jest o tyle trudna, że do zdarzenia doszło w oddalonej od zwykłego życia Republice Mnichów. Kobiety nie mają wstępu na wyspę, a każdy, kto chce na nią dopłynąć potrzebuje specjalnej wizy, a na tą czeka się czasem rok. W jaki sposób prowadzić śledztwo, wśród tak konserwatywnej społeczności?

W związku z tym, iż akcja książki toczy się w przepięknej Grecji, mamy dla Was zadanie konkursowe związane z tym krajem. Odpowiedzcie na pytanie:

Jaka jest Twoja ulubiona grecka potrawa? Przekonaj nas do jej skosztowania.

Odpowiedzi należy udzielać w komentarzu pod postem konkursowym na Facebooku. Czekamy na nie od 28 czerwca do 12 lipca 2017 roku.

Nagrody:

3x książka „Klasztor zapomnienia” Bożeny Gałczyńskiej – Szurek

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Szara Godzina.

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ