7187777.3Czy zastanawialiście się kiedyś ile jesteście w stanie poświęcić, by poczuć prawdziwą wolność i rozpocząć życie bez ograniczeń? Zapewne każdy z Was kilkakrotnie zastanawiał się nad ucieczką w nieznane, odległe miejsce, w którym jednym uczuciem górującym pośród szumu drzew i świeżego powietrza, będzie po prostu wewnętrzny spokój. Myśl o podróży zazwyczaj przemijała wraz z pojawieniem się kolejnych obowiązków związanych z pracą, domem czy rodziną. Pragnienie ucieczki znikało tak szybko jak pojawiający się wcześniej impuls. Brak odwagi, zbyt wiele codziennych spraw czy zwykłe przywiązanie – pozbawia nas zapału. Zachęcam Was do obejrzenia niezwykle przejmującego filmu o poszukiwaniu własnej drogi, sensu istnienia oraz odpowiedzi na trudne pytania. „Wszystko za życie” to niesamowita historia o odwadze młodego człowieka i jego nierozerwalnej więzi  z naturą, która może być tak silna i niezrozumiała jak niejedna miłość. 

„Wszystko za życie” to film w reżyserii Seana Penn’a, który miał swój debiut w 2007 roku. Spotkał się on z gorącym przyjęciem najzagorzalszych krytyków oraz znawców kina, kilkakrotnie nominowany do najbardziej prestiżowych nagród i wyróżnień. Historia ukazana w filmie trzyma za serce i ujmuje swoim prostym przekazem. Christopher (Emile Hirsch) to młody, inteligentny, bardzo ambitny i dobrze zapowiadający się mężczyzna, który po ukończeniu studiów obraca swoje dotychczasowe życie o 180 stopni. Z natury skłonny do licznych refleksji, przemyśleń i romantycznych wywodów – stwierdza, że pora zacząć żyć naprawdę.

Postanawia wbrew woli rodziców porzucić początek wspinaczki na ścieżkę kariery zawodowej i rozpocząć życie na własny rachunek. Młody Christopher pragnie żyć bez żadnych planów oraz narzuconych przez otoczenie dawno wytartych i przewidywalnych schematów. Nie chce wtapiać się w przyjęty przez społeczeństwo ogólnik, dlatego też rozpoczyna niezapomnianą podróż w głąb niebezpiecznej Alaski. Odrzuca wszystko to co materialne, pozostawia za sobą wszelkiego rodzaju udoskonalenia cywilizacyjne, nowinki technologiczne oraz wypełniacze pustki. Staje się wolny od ciążących wcześniej praw i obowiązków – porzuca ograniczenia i bariery. Wyrusza bezgranicznie wolny, a jego pragnienie powrotu na łono natury staje się z każdym dniem silniejsze.

„Wszystko za życie” to przejmująca historia poszukiwania i niezwykłej odwagi młodego człowieka, który nie chciał spędzić szybko mijających lat w oszpeconym świecie, który był pełen fałszu i obłudy. Stara się na nowo odzyskać równowagę wewnętrzną i prowadzić bardziej prostsze życie, w którym wszystko sprowadza się tylko i wyłącznie do jednej kwestii: wolności. Na swojej drodze napotyka piękno nie dotkniętej ludzką ręką – przyrody, która staje się jego prawdziwym domem, bezpieczną przystanią, spokojnym zakątkiem. Zadziwiony jej harmonią, a niekiedy i gwałtownością – zachwyca się urodziwym krajobrazem, ułożonym porządkiem pór roku: narodzin, wzrostu i śmierci. 

Film ten wypełnia nie tylko znakomity talent aktorów, ale również i umiejętne pokazanie zapierających dech w piersiach – kadrów, wypełnionych dzikością krajobrazów oraz malowniczych, zapomnianych przez człowieka miejsc. Sean Penn ujmuje odbiorcę autentycznością historii, przejrzystością fabuły, ale także niezapomnianą dawką życiowej prawdy, która gdzieś tam w środku każdego z nas jest obecna. Podczas seansu ma się wrażenie własnego udziału w wędrówkach głównego bohatera. Odkrywa się te same tajemnice, cierpi głód i pragnienie oraz zachwyca się tymi samymi widokami. „Wszystko za życie” to podróż w głąb siebie, wspólne poszukiwanie harmonii i bezwarunkowego spełnienia – ta filmowa propozycja zapewne na długo pozostanie Wam w pamięci.

107168.1

Kadr z filmu „Wszystko za życie” (2007)

107171.1

Kadr z filmu „Wszystko za życie” (2007)

107173.1

Kadr z filmu „Wszystko za życie” (2007)

107175.1

Kadr z filmu „Wszystko za życie” (2007)

111793.1

Kadr z filmu „Wszystko za życie” (2007)

107172.1

 Kadr z filmu „Wszystko za życie” (2007)

111792.1

Kadr z filmu „Wszystko za życie” (2007)