Dusia i Psinek Świnek. Nikt się nie boi – to kontynuacja serii książek dla dzieci o dziewczynce i jej wiernym pluszaku. Magdalena Felicja, czyli tytułowa Dusia tym razem przedstawia dzieciom świat bajek na dobranoc. 

Dusia jak każde dziecko z czasem dorasta, staje się starsza i mierzy się z nowymi wyzwaniami. Tym razem górą do przejścia będzie straszna bajka na dobranoc. Rodzice Dusi codziennie czytają jej na dobranockę bajkę, tym razem ich córka poprosiła o przeczytanie strasznej bajki, z potworkami. Bajka, jak to bajka… z tym, że jak później zasnąć?

Tato Dusi opowiada dziewczynce bajkę o Zielonym Potworku, który po kryjomu wyżera nocą wszystkie ciasteczka i nie zakręca pasty do zębów. Dziewczynka wydaje się być z lekka zaniepokojona, ale przecież ma przy boku swojego wiernego przyjaciela Psinka – Świnka, który ma własne sposoby na wygnanie lęków z dziecięcego serca. Na drugi dzień bohaterka odkrywa, że każdy może się czegoś bać, tak jak jej kolega z przedszkola – Patryk, który przestraszył się nowej pani przedszkolanki. Dusia razem ze swoim kompanem rozpędzą czyhające za rogami lęki. Warto jednak pamiętać, że Psinek – Świnek to nie tylko ulubiona przytulanka, posiada on bowiem własne sekrety, które niebawem odkryje…

Dusia i Psinek – Świnek, to seria książek, która wyjątkowo mnie urzekła. Książki napisane są łatwym i przystępnym językiem, co pomaga dzieciom zrozumieć świat i poukładać go na nowo. Tekst jest wzbogacony o piękne ilustracje autorstwa Marty Kurczewskiej dzięki którym dziecko będzie miało możliwość jeszcze lepiej wykształtować sobie wyobraźnię. Serdecznie polecam rodzicom tę serię książek, zaufajcie mi – będą nie tylko świetną okazją do celebrowania wspólnych wieczorów, ale także pozwolą Waszym dzieciom łagodnie zmierzyć się z wyzwaniami jakie niesie im odkrywanie świata.

Zostawiam Wam również link do recenzji innej części książki z tej serii Dusia i Psinek-Świnek – pierwszy dzień w przedszkolu


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia

Nasza-Księgarnia