,,Dobranocki na pogodę i niepogodę” to zbiór bajek na dobranoc napisanych przez dwanaścioro polskich autorów. Zilustrowała je pięknie Magdalena Kozieł-Nowak. Jeśli lubicie czytać swojemu dziecku bajki przed snem, to obowiązkowa pozycja w waszej biblioteczce.  

W „Dobranockach” każda bajka zaczyna się na rozkładówce z ilustracją na tle niebieskiego, granatowego lub czarnego tła. W książce dominują chłodne kolory, głównie wszystkie odcienie niebieskiego, dzięki czemu widać spójność elementów. Kolory towarzyszące niebieskiemu również są stonowane, przgaszone, dzięki czemu nie ma niepotrzebnej pstrokacizny.

Najlepsi polscy autorzy

„Dobranocki na pogodę i niepogodę” to znakomita lektura dla małych i większych dzieci, zarówno tych, które już samodzielnie czytają, jak i dla tych, które potrzebują pomocy rodziców. Wszystkie powieści są przyjazne, nie ma w nich grozy ani brutalności. Z łatwością wyciszą każde dziecko i ukołyszą je do snu. W opowiadaniach przewijają się motywy nieba, snu i oswajania lęku przed ciemnością, który towarzyszy prawie każdemu dziecku. 

To znakomita książka do wspólnego spedzania czasu z dzieckiem. Opowiadania do tego zbioru dobranocek napisały najlepsze polskie autorki książek dla dzieci: Grażyna Bąkiewicz, Barbara Kosmowska, Justyna Bednarek, Beata Ostrowicka, Małgorzata Strękowska-Zaremba, Agnieszka Tyszka. W połączeniu z ilustracjami Magdaleny Kozieł-Nowak dały naprawdę magiczne połączenia ilustracji z magią słowa.

 

 


Za egzemplarz recenzencki dziękujemy: