Kto daje prezenty Świętemu Mikołajowi? Jak spędzić święta, gdy tata jest daleko? Gdzie się podziały listy do Świętego Mikołaja? Na te i inne związane ze świętami Bożego Narodzenia pytania, odpowiedzi znajdziecie w najnowszym zbiorze opowiadań, napisanym przez topowych polskich pisarzy.

W wydanie tego zbioru świątecznych opowiadań zaangażowali się Manuela Gretkowska, Agnieszka Tyszka, Justyna Bednarek, Zofia Beszczyńska, Grażyna Bąkiewicz, Beata Ostrowicka, Paweł Beręsewicz, Małgorzata Strękowska-Zaremba, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Barbara Kosmowska oraz Zofia Stanecka. Zilustrowała go Ewa Beniak-Haremska – jedna z najbardziej uzdolnionych ilustratorek młodego pokolenia. Dzięki jej pracy książka pełna jest kolorów, tekstur, różnorodnych bohaterów i miejsc akcji. Wygląda bardzo świątecznie i magicznie i sprawia, że sięga się po nią z wielką przyjemnością.

Bajkowe Boże Narodzenie

W 11 bajkach przeczytamy o tym, że czasami można lepiej (i przyjemniej) jest dawać innym prezenty niż je otrzymywać. Będzie też  o zbłąkanym wędrowcu,  bliskości i różnym obchodzeniu świąt. W opowiadaniach zawartych jest pełno nawiązań do polskiej świątecznej tradycji. Pokazują, że warto doceniać ten magiczny świąteczny czas i celebrować go z bliskimi naszemu sercu osobami. 

 

Kim jest ilustratorka?

Ewa Beniak-Haremska – urodziła się w 1973 roku w Łodzi. Malarka, ilustratorka, grafik. W jej twórczości widać fascynację tematyką baśniową i oniryczną. Współpracuje z wieloma wydawnictwami. Przez ponad 15 lat pracy zawodowej stworzyła dziesiątki okładek oraz ilustracji do książek i podręczników dla dzieci, między innymi do: „Baśni perskich” oraz „Bursztynowego szlaku”. Jej prace wystawiano w galeriach w Warszawie, Rzymie, Paryżu i Londynie. Prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych. Miłośniczka przyrody, poezji, starych listów, autobiografii znanych i nieznanych.

 

 

 

 

Zdjęcia pochodzą ze strony Czytam.pl

 

 

Na koniec zostawiam Wam filmik prezentujący książkę.

 


Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu: