Marzenia – któż z nas ich nie ma? Pięknie jest podążać za marzeniami i je spełniać. Czasem jednak należy się zastanowić, czy ich cena nie jest zbyt wygórowana…

Copper Reilly to amerykańska dziennikarka, która próbuje odnaleźć się w nieudanym małżeństwie oraz powojennej rzeczywistości Paryża. Miasto miłości nie przynosi jej jednak upragnionego szczęścia. Jej małżeństwo jednak jest na tyle nieudane, że w końcu odchodzi od męża i zaczyna nowe życie. Na własny rachunek.

Spełnienie marzeń u boku Christiana Diora

Riley odnajduje bratnią duszę w… samym Christianie Diorze. Zamknięty w sobie projektant mody w średnim wieku i młoda, pełna energii kobieta z przeszłością. Co ich połączyło? Miłość do mody, która była w stanie pokonać wiele przeciwności losu i cech charakteru tych dwojga bohaterów. Jego bojaźliwa natura i niechęć do sławy zderzają się z odważnym blaskiem projektów, które tworzy. Copper wiedziała, że Dior to prawdziwy geniusz i ze wszystkich sił starała się pokazać go całemu światu. Z pełnią wiary w siebie i Diora i zapału rzuciła się na oślep w szalony świat dziennikarstwa modowego. Jaką cenę przyjdzie jej jednak zapłacić za spełnienie swoich marzeń?

Wszystko się może zdarzyć…

„Projektant” to wciągająca, świetnie skonstruowana opowieść o kulisach sławy i przemysłu modowego. Postaci są wyraziste, sprawiają, że kibicujemy tej dwójce bohaterów. Chcemy, by ich marzenia się spełniły. Akcja nie pozostawia czytelnika obojętnym – przenosi w czasy powojennego Paryża i sprawia, że zatracamy się bez reszty w historii Christiana i Riley. Okładka książki doskonale oddaje klimat i charakter fabuły. Od razu przykuwa wzrok czytelnika i sprawia, że chce się sięgnąć po książkę i poznać jej zawartość. Jest bardzo wysmakowana i elegancka, podobnie jak projekty samego Christiana Diora. 


Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu: