Papier i klej – dwa proste materiały, które w rękach wybitnej artystki tworzą niepowtarzalne dzieła sztuki. Yulia Brodskaya urodziła się w 1983 roku w Moskwie, obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii. Jest jednym ze światowej sławy artystów i ilustratorów. Technika, której używa to quilling, gdzie jako narzędzie wykorzystywane są wąskie, odpowiednio zwijane papierowe paseczki.

33

09

Wśród wielu bajecznych i kolorowych kompozycji, największą uwagę należy zwrócić na portrety, które tworzy artystka. W rękach tak uzdolnionych, nawet klej i papier mają przed sobą świetlaną przyszłość. Jeżeli chcecie poznać twórczość osoby, o której bez skrępowania można mówić, że jest całkowicie zakochana w sztuce, zapraszam do zaznajomienia się z twórczością tej moskiewskiej ilustratorki.

Pomimo młodego wieku Yulii już doceniło ją parę dużych magazynów i twórców reklam. W 2006 roku rozpoczęła pracę jako ilustrator i grafik, ale bardzo szybko zrezygnowała z zaawansowanych programów komputerowych na rzecz sztuki tworzonej z papieru. Po tym, jak odkryła swoją nową pasję i wyjątkowy styl, zyskała ogólnoświatową popularność. W zaledwie kilka lat listę jej klientów zasiliły takie firmy jak Sephora, Target, czy The New York Times Magazine. Zrealizowała przeszło 100 projektów w ciągu 5 lat. Zapraszana jest do wystąpień na konferencjach projektowych na całym świecie. Wśród kolekcjonerów jej owoców pracy nie brakuje również znanych instytucji i osobistości. Ich szeregi zasilają m.in. San Francisco Museum of Modern Art, Country Music Association, Ferrero i Oprah Winfrey.

Melting_main

Gypsy

Twórczość Yulii pokazuje wdzięcznym materiałem jest papier, jego prostota i uniwersalność. Techniki zakładające wykorzystanie papieru nie wymagają żadnych specjalnych urządzeń, nie są uzależnione od postępu technologicznego. W zwykłych arkuszach papieru, Rosjanka widzi możliwość przekazania myśli, okazania uczuć oraz swojego własnego sposobu postrzegania otaczającej rzeczywistości. Papier staje się dla niej motywacją do działania, a praca pomimo tego, że jest żmudna, kształtuje dbałość o szczegółu, staranność i cierpliwość. Każde pojedyncze dzieło artystki, to wiele godzin pracy.

Ilustracje tworzone przez tą utalentowaną artystkę zadziwiają swoim kunsztem. Czemu zawdzięczają swoją niezwykłość? Zapewne każdemu dopracowanemu szczegółowi, wyjątkowemu zestawieniu barw oraz idealnej grze świateł i cieni. Do tej pory widziałam kilka amatorskich prac, w których wykorzystywana była technika quilling, jednak żadna z nich nie porwała mnie ani w połowie do tego stopnia, jak prace Yulii Brodskaya. Kiedy patrzę na jej dzieła, aż trudno uwierzyć, że powstały ze zwykłych skrawków papieru. Czy robią na Was podobne wrażenie? Dodam jeszcze, że od zeszłego roku artystka eksperymentuje ze stworzeniem równie imponujących dzieł w 3D. Poniżej zamieszczam ich przykłady zaczerpnięte ze strony internetowej artystki.

TropicalFish

NewIDEA

3DSnowlake


Źródła:

artyulia.com

designsekcja.pl 

littlecupofart.pl

agatsfera.blogspot.com