Jeśli w Twoim sercu gra muzyka elektroniczna, z pewnością słyszałeś kiedyś o portalu Electronic Beats. To część większego projektu lifestyle’owego, który za cel stawia sobie promowanie muzyki klubowej i wydarzeń z nim związanych. Sceny Electronic Beats – a więc koncerty i imprezy współorganizowane przez Electronic Beats – to prawdziwa ekstraklasa, jeśli chodzi o wydarzenia na scenie muzyki klubowej.

Najwięcej dzieje się na nich latem, kiedy w centrum uwagi znajdują się letnie festiwale muzyczne. Jesienią jednak nikt nie zwalnia tempa. Ciekawi, co przyniosą sceny Electronic Beats w październiku? Oto krótki przegląd najważniejszych wydarzeń.

Za nami

Revive with Ryan James Ford

Październik rozpoczął się z wysokiego C. Znany z niezapomnianych imprez klub Mózg Powszechny zorganizował na kolejną odsłonę cyklu Revive: Noc Lunatyków. Piątek trzynastego minął tam w rytmach ambientu, bardzo mrocznego, hipnotycznego techno oraz gatunków, które trudno sklasyfikować. Było eksperymentalnie, niekonwencjonalnie i nieoczywiście. Nie możemy się doczekać na kolejną odsłonę imprezy!

Dla ceniących polskich artystów: Urbanski Live + goście specjalnie

Dzień później w innym warszawskim klubie była okazja, by posłuchać jednego z najbardziej cenionych polskich artystów sceny klubowej, jakim jest niewątpliwie Urbanski. Sceny Electronic Beats odwiedził już nie pierwszy raz – choć zazwyczaj jako część projektu RYSY. Tym razem wieczór należał do niego i zaproszonych przez niego gości specjalnych. Publiczności zaprezentował kawałki z opublikowanego w lipcu tego roku albumu „Selected Works”. To ambitne techno na najwyższym poziomie – z pewnością warto się tam zapoznać się z jego muzyką.

Przed nami

Dla lubiących nieoczywistości: Pillowtalk

Kiedy: 18 października (środa)

Gdzie: Poznań, Klub Tama

Jeśli zastanawiasz się, czy warto wybierać się na imprezę w samym środku tygodnia, podpowiadamy: warto! Szczególnie, jeśli to wydarzenie w ramach sceny Electronic Beats. Do Poznania zawita znany i bardzo ceniony na całym świecie amerykański zespół PillowTalk. To niebanalna grupa artystów z San Francisco, która uwielbia eksperymenty i radosne żonglowanie gatunkami. R&B, disco i boogie spotykają się w ich kawałkach z techno i house’m, co owocuje naprawdę ciekawą, imprezową setlistą. W Poznaniu będzie można posłuchać zarówno znanych już kawałków, jak i utworów z niewydanej jeszcze płyty.

Dla fanów electro-popu: KAMP!

Kiedy: 20 października (piątek)

Gdzie: Białystok, Klub Zmiana Klimatu

Choć muzyka elektroniczna rzadko przebija się do ogólnej świadomości i cieszy się uznaniem raczej znikomej liczby fanów, KAMP! wydaje się wyjątkiem potwierdzającym regułę. Zadebiutowali w roku 2007, później współpracowali m.in. z Moniką Brodką, a dziś – dekadę później – uważani są za prawdziwe gwiazdy. Jeśli wciąż ich nie znasz, koniecznie wybierz się do Białegostoku, by posłuchać ich ze sceny Electronic Beats w klubie Zmiana Klimatu.