435406-352x500Jesienna aura, która przybiera z dnia na dzień coraz większego rozmachu – jest doskonałą porą na to, aby sięgnąć po poezję. Dlatego z tej okazji, chciałabym dzisiaj przybliżyć Wam wiersze Tomasza Kowalczyka pt.: „Sekret Twoich oczu”. To tomik poezji, który zadziwia swoją formą, a dzięki swej unikalności – nadaje twórczy charakter codziennym, ludzkim emocjom. Autor przedstawia całą gamę barw życia – uświadamia, że bywają one niekiedy ciepłe, a innym razem zimne. Wiersze zaskakują subtelnym doborem słów, które są jakby pędzlem spod którego wychodzą najpiękniejsze pejzaże. 

Tomasz Kowalczyk to urodzony w 1990 roku artysta, związany z Lesznem, który ma w swoim dorobku kilka wydanych zbiorów wierszy m.in.: Kontrasty oraz Stworzenie świata. Swoją pasję do pisania odnalazł już w latach dzieciństwa, w których z zapałem tworzył początkowo krótkie formy pisarskie. Z biegiem lat rozwijał w sobie talent, tworząc coraz to bardziej przemyślane dzieła, które charakteryzowały się niezwykle burzliwą emocjonalnością i uczuciowością. Tomik Sekret Twoich oczu zasługuje na uznanie, ponieważ odnajdziecie w nim zbiór ponad 60 wierszy, które wręcz porażają swoją odmiennością, charakterem i przekazem. Tomasz Kowalczyk umiejętnie kreuje wizerunek świata, który podatny jest na zmiany – są one osiągalne dzięki przeżywaniu tego, co w życiu najpiękniejsze czyli codziennych drobiazgów. Ponadto poeta porusza problemy współczesne, delektując się doborem słów odnośnie często bardzo trudnych spraw, jak miłość, śmierć, samotność czy tęsknota.

Tomasz Kowalczyk to kreator i wizjoner, który nadaje inny wymiar słowom. Dostrzega to, co dla wielu niewidoczne i stara się uświadomić własny punkt widzenia rzeczywistości. W jego wierszach przede wszystkim wstrząsa błyskotliwość, szczerość, dosadność i niesztampowość pisania, które same układają się w obraz jego emocjonalnego świata. Dzieli się z czytelnikiem spostrzeżeniami, które zawierają niepisaną prawdę o nim samym. Wystarczy zamknąć na chwilę oczy, by ukazał nam się świat pełen tak samo ważnych drobiazgów. Bardzo gorąco polecam wszystkim, którzy patrzą na świat pod ostrzejszym kątem – nie przechodzą obojętnie obok ludzkiej krzywdy, niezwykłości uczuć czy chociażby piękna otaczającego świata. Tomik Sekret Twoich oczu zachwyci niejednego, wymagającego czytelnika i sprawi, że na pewno na długo zostanie Wam w pamięci.