Kulturantki miały przyjemność objąć patronatem medialnym tomik poezji młodej łódzkiej poetki. Kaja Kowalewska wyróżnia się swoimi wierszami – są one bardzo sensualne, zmysłowe i eteryczne. Ma swój styl pisania, który wyróżnia ją spośród innych reprezentantów młodych pisarzy. Mam nadzieję, że dzięki tomikowi poezji „Łąki mi love” poezja trafi w ręce wielu młodych ludzi.

W XXI wieku poezja nie jest popularna. Czyta ją elitarne grono odbiorców. Być może wynika to z niezrozumienia wierszy, z większego wysiłku, który należy włożyć w odbiór poezji. Kaja Kowalewska obala te stereotypy. Jej wiersze są bardzo przyjemne w odbiorze – „Łąki mi love” to miłosny zbiór, ale nie miałki, nie oklepany, lecz subtelny, unikatowy i obnażający piękno miłości. 

Subtelnie o miłości

Dawno nie miałam styczności z tak urzekającą i refleksyjną poezją. Kaja Kowalewska oddała w ręce czytelników niebanalny tomik wierszy, który zachwyca, wzrusza i chwyta za serce. Tomik został podzielony na cztery części: Rozłąka, Łąkanie, Motylenie, Lovka.

We wszystkich częściach tego tomiku Kaja Kowalewska czaruje słowem i zmysłową aurą, tworzy bardzo intymny nastrój. Dostarcza czytelnikowi wielu różnorodnych emocji. To, co podoba mi się w poezji, to wolność interpretacji. Fascynujące jest to, że jeden wiersz można czytać na wiele sposobów, znajdować w nim wiele sensów i widzieć coś zupełnie innego… Jestem zdania, że o poezji nie powinno się zbyt dużo pisać – powinno się ją czytać i interpretować po swojemu, dlatego też nie piszę wiele, a zachęcam Was do zapoznania się z tomikiem „Łąki mi love”.

Tomik o uczuciach

W tomiku znajdują się też zdjęcia wykonane przez samą Kaję, która jest osobą wszechstronnie uzdolnioną. Zdjęcia idealnie komponują się z tematyką zbiorku, uzupełniają się, tworząc harmonijną całość. Kaja Kowalewska lubi bawić się słowem i nie boi się pisać o tym, co jej w duszy gra. 

 

Morfologia łąki

 

strach pulsuje

dobija do krwi

kiedyś widziałam ludzi z lodu

zakładali pła(sz)cze

na le(d)wo

próba jest siłą

jeśli tylko uwierzysz to się spełni(ę).

 

 

Kaja Kowalewska – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Łódzkim oraz psychologii na UŁ (studia podyplomowe). Jest autorką podręcznika do nauki języka polskiego „Wielki świat w małym elementarzu” dla Romów oraz autorką wielu artykułów z zakresu medycyny, psychologii, języka oraz felietonów. Pracuje jako recenzent filmowy i dziennikarz internetowy, publikuje na swoim blogu „Brulion cafe” oraz prowadzi swój fanpage na Facebooku. Jej największe pasje to gitara i słowa.


Książkę objęłyśmy patronatem medialnym dzięki  Autorce oraz Wydawnictwu: