Piętnastoletnia Vicky z pewnością nie zalicza się w poczet „zwykłych” nastolatek. Cierpi na rzadko spotykaną przypadłość – mianowicie, zdarza jej się… przeskakiwać do równoległego świata. Gdy tylko poczuje słodki zapach cynamonu, przenosi się w zupełnie inne miejsce… 

Jakby mało było samego faktu przenoszenia się w czasie, gdy Victoria zmienia swoją lokalizację, zamienia się też miejscami ze złośliwą zołzą, która wygląda jakby była jej siostrą bliźniczką. Victoria jako Tori musi wówczas radzić sobie całkiem sama w zupełnie obcym otoczeniu, a jej „drugie ja” bez przeszkód wprowadza zamęt i chaos w jej prawdziwe życie. Cierpi na tym zwłaszcza miłosne życie Victorii…

 

To byłoby okropne, gdybym w jednej chwili poczuła zapach bułeczek cynamonowych, a w następnej znalazła się, dajmy na to, w średniowieczu, kiedy to palono czarownice na stosach, szalała zaraza i nie było toalet. Albo w czasach wiktoriańskich. Albo podczas wojny trzydzistoletniej. Czy może była to wojna stuletnia? I kiedy to właściwie było? Z historii byłam jeszcze gorsza niż z matmy.  

 

Seria pachnąca cynamonem

Cynamon, chłopaki i ja. Podwójne życie Victorii King to pełna humoru, przygód i miłosnych perypetii książka, która trafi w gusta przede wszystkim młodszej młodzieży, ale śmiało mogą po nią sięgać osoby w każdym wieku. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. To niepowtarzalna love story, oparta na przekonaniu, że nasz świat nie jest jedynym; że poza naszym istnieje jeszcze wiele innych światów. Ta rozpoczynająca cynamonową serię książka łączy w sobie cechy znakomitej lektury – wątek miłosny, błyskotliwe poczucie humoru, trzymającą w napięciu akcję, a wszystko to subtelnie owiane nutą cynamonu. W cynamonowej serii ukażą się jeszcze dwa tytuły: Cynamon, kłopoty i ja oraz Cynamon, sekrety i ja. Nie mogę się doczekać, aż obie pozycje ukażą się na polskim rynku wydawniczym!

 

Nie planowałam się tu pojawić.

Nie wiedziałam, dlaczego tak się stało.

I z jakiego powodu przytrafiło się to akurat mnie.

Zaczęłam liczyć w myślach i doszłam do pięciu.

Potem z powrotem stałam w damskiej szatni z grzebieniem w dłoni i uciskiem w żołądku.

Znowu.

Po raz trzeci w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Jedenasty w ostatnim kwartale.

I jakiś dwudziesty ósmy od moich dwunastych urodzin.

I, co najgorsze, nie miałam bladego pojęcia, kiedy znów się to stanie…

 

Cynamon i nastoletnie problemy

Nie mogę nie wspomnieć o szacie graficznej tej książki. A jest ona po prostu obłędna! Utrzymana w czerwono-czarnej kolorystyce, z pięknymi, subtelnymi zdobieniami, znajdującymi się zarówno na okładce, jak i wewnątrz książki. Dodatkowo, na książce znajduje się przezroczysta obwoluta z częściowy zadrukiem! Do tej pory nie miałam w ręku tak wybajerzonej książki.

Cynamon, chłopaki i ja to książka niezwykle dla mnie ważna. Skradła moje serce i oczarowała od pierwszej chwili – zarówno niebanalną treścią, jak i nieziemską szatą graficzną. A jest tak niesamowicie dla mnie ważna, ponieważ w środku znajdziecie moją rekomendację. Miałam przyjemność przeczytać ją na długo przed oficjalną premierą i napisać kilka słów od siebie, prosto z serca, za co ogromnie dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina. Mam nadzieję, że jej lektura sprawi Wam tyle samo radości, ile sprawiła mnie.

Kim jest autorka?

Dagmar Bach zawsze wierzyła w koncepcję wieloświatów. Bo przecież czasem zdarzają się nam tak nieprawdopodobne rzeczy, że po prostu trzeba je wpisać na konto naszego paralelnego ja i już! W jednym z równoległych światów autorka była na przykład architektką wnętrz… Tymczasem odnalazła szczęście w pisarstwie i cieszy się, że ta praca pozwala jej na podróże do najprzeróżniejszych miejsc. Mieszka z rodziną w Monachium.

Dagmar Bach jest odkryciem polskiego (i nie tylko!) rynku wydawniczego. Odkrył ją ten sam wydawca, który zajmuje się wydawaniem młodzieżowych książek doskonale znanej i lubianej Kerstin Gier. I mam nadzieję, że tak jak czytelnicy pokochali Czerwień rubinu, trylogię Snów i Hotel Podniebny, tak samo pokochają cynamonową serię o przygodach Victorii King. 

 

Premiera książki: 13.02. 2019 

 

 

 

 


Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu: