Wiśniowe serce Cathy Cassidy to pierwszy tom z cyklu „Bombonierki”, w którym autorka opowiadać będzie historie pięciu sióstr, tworzących patchworkową rodzinę. Ich rodzice zaś budują czekoladowy biznes. Nie myślcie jednak, że będzie to przesłodzona historia, wszak w pudełku trafiają się czekoladki o różnych smakach…

Trzynastoletnia Cherry to niepoprawna marzycielka, która w swoich fantazjach często zapuszcza się stanowczo zbyt daleko i miewa przez to kłopoty. Zwłaszcza gdy opowiadane przez nią historie ewidentnie mijają się z prawdą. Dotykają ją typowe dla nastoletniego czasu problemy – a to z nauczycielami, a to z koleżankami. Jednak pewnego dnia okazuje się, że te szkolne problemy to pikuś, ponieważ jej tata się zakochał i postanowił dokonać w ich poukładanym dotąd życiu prawdziwej rewolucji…

Bombonierka #1

Cherry z ojcem przeprowadza się do rodziny Tanberry, w skład której wchodzą: nowa ukochana ojca oraz jej cztery (według Cherry idealne) córki. Wisienka stara się ze wszystkich sił, żeby nowa rodzina, która wygląda jak z obrazka, ją zaakceptowała. Jednak żadna z panien Tanberry nie jest idealna i każda zmaga się z jakimś problemem. Mimo to Cherry jest pełna optymizmu. Do czasu, aż poznaje obłędnie przystojnego Shaya, który ma pewną „nieidealną przypadłość” – mianowicie dziewczynę, którą okazuje się jedna z przybranych sióstr Cherry. Jak wiadomo, miłosny trójkąt, zwłaszcza w takim wieku, nie może skończyć się dobrze dla wszystkich zainteresowanych… Kto będzie leczył złamane serce? Jak Cherry poradzi sobie z adaptacją w nowych warunkach? Czy uda się stworzenie szczęśliwej patchworkowej rodziny?

 

Zamieram pod lodowatym spojrzeniem Honey, ledwo mam odwagę oddychać, jakby pozostanie bez ruchu mogło sprawić, że stanę się niewidzialna. Nic z tego. Honey wodzi wzrokiem od Shaya do mnie i z powrotem  i dostrzega to, czego ja bałam się dojrzeć. 

 

 

Słodka, lecz czasem trochę gorzka

Wiśniowe serce to opowieść dedykowana przede wszystkim młodszym nastolatkom, w przedziale wiekowym 11–15 lat. Jest słodka, ale nie infantylna. Pokazuje, z jakimi problemami borykają się współczesne nastolatki. To również piękna i momentami wzruszająca opowieść o sztuce wyboru, akceptacji, tolerancji, przyjaźni i oczywiście miłości. Wiśniowe serce wciąga w świetnie skonstruowaną fabułę nie tylko młodszych czytelników. Starsi przy tej lekturze znów poczują się, jakby mieli „naście” lat, ale też będą mogli lepiej zrozumieć, a co za tym idzie, lepiej dogadywać się z nieco młodszą młodzieżą.

Słodkie wydanie

Nie mogę nie napisać kilku zdań o szacie graficznej tej książki, która ujęła mnie od pierwszej chwili. Nie dość, że okładka jest przesłodka i aż chce się ją zjeść i można patrzeć na nią godzinami, to wewnątrz książki jest równie słodko. Znajdziemy tam nawet bombonierkową zakładkę! Każdy rozdział rozpoczyna się wisienką, a dodatkowo w rozdziałach zostały jeszcze umieszczone serduszka i czekoladki, które służą do rozgraniczania różnych ram czasowych. Na końcu książki znajduje się coś, co idealnie sprawdzi się w wakacyjnym czasie – quiz, którą siostrą z „Bombonierki” jesteś, krótka charakterystyka każdej z sióstr, przepisy Cherry oraz miejsce do zanotowania własnych przepisów na pyszne słodkości.

P.S. W tracie lektury Wiśniowego serca warto mieć pod ręką coś słodkiego, ponieważ zapewniam Was, że w trakcie czytania, a zwłaszcza przy opisach czekoladowych słodkości, będzie marzyć o słodkiej przekąsce.


Za książkę do recenzji dziękujemy Wydawnictwu: