Któraż z nas nie kocha pięknych nowych butów? A ile z naszych Czytelniczek lubi zaopatrzyć się w kolejną parę, kiedy dopada je chandra? „Druga szansa” Marcie Steele jest ściśle związana z butami i branżą obuwniczą. Jednocześnie jest opowieścią o determinacji, motywacji i uczuciach.

Sklep obuwniczy Chandler, to jedna z tych placówek, które mają swoją historię i tradycję. Po śmierci właściciela przywiązanego do klasycznych rozwiązań i z niechęcią do zmian i nowości, stery przejmuje jego córka. Właśnie wtedy obroty spadają i pojawia się ryzyko zamknięcia sklepu. I  w tym miejscu rozpoczyna się powieść…

Pozwolić sobie na drugą szansę

W sklepie zatrudnione są trzy osoby Riley, Sadie i Dan. Każde z nich ma swoje problemy i złamane serca. Riley jest po rozstaniu z mężczyzną, który w święta oznajmił, że jest żonaty i ma dzieci. Sadie zmaga się z samotnością po śmierci schorowanego męża i została sama z kilkuletnią córką. A Dan rozstał się z dziewczyną po tym, jak go zdradziła. Wszyscy zdają się stać na rozstaju i obserwujemy ich zmagania w tym, by odnaleźć radość życia. Każde z nich próbuje dać sobie drugą szansę.

Uratować miejsce pracy

Jednocześnie widmo utraty pracy mobilizuje trójkę przyjaciół do walki o sklep. Riley wpada na kolejne kreatywne pomysły, które w nieszablonowy sposób mogą zwrócić uwagę potencjalnych klientów. Sklep zaczyna pojawiać się w social mediach i zdobywać popularność. Szybko się okazuje, że social media to nie same pozytywy, łatwo zacierają się granice między tym, co publiczne, a co prywatne.

– A gdyby wrzucać zdjęcia butów na Twittera? Mogłabym codziennie fotografować nowe. No wiesz, coś jak reporter terenowy. A każdy, komu zrobiłabym zdjęcie butów, brałby udział w konkursie. Nagrodą byłaby designerska torba”!

Dla zakochanych w… butach

Książka jest przyjemna w odbiorze i czyta się ją bardzo szybko. Stanowi lekką lekturę, z bohaterami, których można polubić od razu. Każda postać ma inne problemy i osobowość, przez co można się z poszczególnymi cechami lub kłoporami częściowo utożsamić. Nie ma w niej wielu tajemnic, czy sekretów, a jednak czytelnik jest ciekawy, co będzie dalej i czy Riley zdoła ocalić sklep. No i jak zaznaczyłam już na początku, każda strona to buty. Zatem miłośniczki pięknego obuwia – ta lektura jest obowiązkowa.


Za książkę do recenzji dziękujemy: