konkurs czarna biel

Chcemy Was zaprosić do drugiego już konkursu z udziałem książki „Czarna biel. Wspomnienia” Mariana A. Noconia. Na zwycięzców czekają trzy egzemplarze tej poruszającej lektury. Tematyka książki jest poważna i refleksyjna, ale jednocześnie zachęcająca do dalszego czytania. Kto z Was ma odwagę zmierzyć się ze wspomnieniami mrocznego okresu II Wojny Światowej?

Marian A. Nocoń spisał wspomnienia z życia Ireny Federowicz – dziś już niezwykle dojrzałej i doświadczonej przez los kobiety. Początkowo książka miała roztoczyć przed czytelnikami tylko i wyłącznie wspomnienia bohaterki z okresu II Wojny Światowej, zwłaszcza te dotyczące traumatycznych przeżyć, których doświadczyła podczas powstania warszawskiego. Wydarzenia te były tak dramatyczne, że Irena Federowicz zdecydowała się o nich mówić dopiero po upływie kilkudziesięciu lat – wtedy, gdy upłynęło wystarczająco dużo czasu, aby blizny się zagoiły. Jednak książka przedstawia fragmenty życia bohaterki w znacznie szerszym zakresie, bowiem tak oto otwierając Czerń i biel. Wspomnienia poznajemy panią Irenę jako małą dziewczynkę, a rozstajemy się z jej historią już w czasach współczesnych. Więcej na tej pozycji znajdziecie w naszej recenzji.

Pytanie konkursowe, jakie przygotowałyśmy na dzisiaj brzmi następująco:

Jakie uczucia możemy przypisać do bieli a jakie do czerni? Podaj po 4 przykłady emocji, które Twoim zdaniem odzwierciedlają wymienione kolory.

Odpowiedzi należy udzielać w komentarzu pod postem konkursowym na Facebooku. Czekamy na nie od 12 do 26 września 2016 roku.

Nagrody:

3 x książka „Czarna biel. Wspomnienia” Mariana A. Noconia

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Szara Godzina

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ.

logoszara

Kulturantki_Szara_Godzina_Czern_i_biel_wspomnienia