„Cicha Noc” to film polskiej produkcji, który zdobył wszystkie 9 Orłów w 2018 roku. Nie przesadzając jest to jeden z lepszych polskich filmów współczesnych, który zachwycił nie tylko krytyków filmowych, ale również widzów, którzy za polskim kinem nie przepadają.

Kiedy „Cicha Noc” będzie dostępna na DVD i Blue-Rayu?

Dla osób, które nie zdążyły do kina na seans, mamy dobrą wiadomość: film już ukazał się na DVD i Blu-Rayu. – „Cicha Noc” to wciąż jedno z największych wydarzeń i zaskoczeń ostatnich miesięcy w polskim kinie. Film Piotra Domalewskiego na długo zapadnie widzom w pamięć – doskonała gra aktorska całej obsady, świetna muzyka i przede wszystkim doskonałe wyważenie poważnych scen z humorystycznymi przerywnikami to coś, co czyni całą historię wyjątkową. Krytycy przyznają, że oglądając „Cichą Noc” mieli wrażenie, jakby oglądali film na temat Polski i polskości. W „Cichej Nocy” możemy ujrzeć polską kulturę i obyczaje, ale również problemy polskiego społeczeństwa czy nawyki, które nie zawsze są pozytywne. Film jest tak wyważony, że ciężko jest stwierdzić jednoznacznie, czy krytykuje, czy wynosi naród polski na piedestał – i to jest w nim piękne – mówi ekspert z portalu DVDmax, na którym znajdziecie już film Cicha Noc na DVD i Blu-Ray.

„Cicha Noc” zgarnia wszystkie Orły 2018!

Film zdobył nagrody między innymi za najlepszy film, najlepszy dźwięk, najlepszy scenariusz i nagrodę publiczności. To historia, która przez prawie 2 godziny wciąga i angażuje widza, pozwalając mu spojrzeć na Polskę i rodaków z dystansem. Przy okazji film nie jest prześmiewczy, wulgarny czy po prostu kiczowaty, a dbałość o polskie detale sprawia, że „Cicha Noc” jest po prostu autentyczna.

Domalewski swoim filmem przekonuje nas, że mimo kiepskiej – w naszym mniemaniu – opinii o Polakach za granicą, rodacy są dobrze odbierani. Publiczność doceniła reżysera między innymi za szczerość w przedstawieniu Polski – w filmie nie ma miejsca ani na przesadny patos, ani na ciągłą krytykę i piętnowanie wszystkich polskich zachowań. Jest za to humor, wzniosłe momenty, szczerość i przede wszystkim świetne wykonanie. „Cicha Noc” nie jest absolutnie filmem dydaktycznym, który ma uczyć nas, jak żyć. Nie wywołuje również przesadnie smutnych emocji czy nie napawa zbędnym optymizmem – a mimo to nie można mu zarzucić, żeby postacie były płytkie, a gra aktorska kiepska. Uważam, że to dobór obsady w dużej mierze przyczynił się do jego sukcesu – dodaj nasz rozmówca DVDmax.pl.

Cały film trzyma poziom pod każdym względem: muzyki, scenariusza, obsady i fabuły. Nie brakuje tutaj zarówno tych bardziej znanych nazwisk, jak i początkujących aktorów, którzy wspólnie nadają historii nowego znaczenia i powiewu świeżości. „Cicha Noc” to jeden z tych filmów, które po prostu trzeba obejrzeć.