Wspólną cechą filmów Patryka Vegi jest na pewno to, że bardzo szybko zaskarbiają sobie sympatię widzów. Składa się na to wiele czynników. Uwielbiamy je za scenariusze, wierność przedstawianych postaci, a także obsadę. Co tu wiele mówić, u Vegi zawsze gra plejada polskich aktorów. Nie inaczej jest w przypadku filmu „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”. Co warto wiedzieć o tym filmie i dlaczego warto go obejrzeć? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym tekście.

Filmy z serii Pitbull – dlaczego są tak popularne?

Kluczowa dla zrozumienia fenomenu tych filmów jest wiedza na temat ich powstania. Są one bowiem pokłosiem wielu rozmów z funkcjonariuszami policji oraz kryminalistami. Do tego oczywiście należy doliczyć doskonale napisany scenariusz, znakomitą reżyserię oraz brawurowo zagrane role – przez największych polskich aktorów. – Na sukces Pitbulla składają się sukcesy poszczególnych części tej serii. Każda z nich traktuje o czymś innym. Ostatnia – „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” to film o kobietach w policji. Patryk Vega odważnie mówi o paniach, które wykonują zawód społecznie postrzegany za typowo męski i doskonale sobie z tym radzą. Reżyser pokazuje nie tylko portrety poszczególnych funkcjonariuszek, ale również kreuje cały „policyjny” świat, w którym one funkcjonują. W filmie zagrały takie gwiazdy jak: Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska, Alicja Bachleda-Curuś, Anna Dereszowska czy Joanna Kulig. To wszystko sprawiło, że film jeszcze przed premierą był pewnym hitem, a w efekcie przyciągnął do kin 835 265 Polaków. Teraz bije rekordy popularności również na DVD – mówi przedstawiciel serwisu dvdmax.pl

„Pitbull. Niebezpieczne kobiety” – warto czy nie?

Pozostaje zadać sobie dwa pytania. Pierwsze z nich to: dlaczego ponad 800 tysięcy osób postanowiło zobaczyć ten film? Drugie: co trzeba o tym filmie napisać, by osoby, które jeszcze go nie widziały, zdecydowały się go zobaczyć? – Przekonuje jego nieoczywistość. Tutaj nie ma jednoznacznie złych i jednoznacznie dobrych bohaterów. Jak w życiu. Ten film to mocne – dopracowane – dialogi, dynamiczna fabuła i połączenie w jednym dziele filmu sensacyjnego, kryminalnego oraz dramatu. Impulsem do nakręcenia filmu była informacja, że w 2015 roku 40% osób przyjętych do służby w policji stanowiły kobiety. Takie podejście wpisuje się to w przyjęty przez Vegę charakter pracy. W jednym z wywiadów nazwał go: „dokumentacją”. To z całą pewnością film wart obejrzenia – tym bardziej, że dostępny jest również na Blu-ray – dodaje nasz rozmówca (dvdmax.pl)

Niewiele osób – nawet tych, które są wielkimi fanami twórczości Vegi – wie, że wydał on książkę pt. „Niebezpieczne kobiety. Cała prawda o kobietach w polskiej policji”. – To wyjątkowa książka, która odsłania kulisy pracy kobiet – policjantek. Pokazuje, że praca w policji to konieczność zajmowania się często brutalnymi sprawami, od których – po służbie – trzeba wrócić do normalnego życia, swoich rodzin. Vega po mistrzowsku zestawia te dwa światy i przedstawia obraz polskiej policji z perspektywy jej funkcjonariuszek – dodaje przedstawiciel dvdmax.pl

Twórczość Patryka Vegi to niezwykle ważny element polskiej kinematografii. To przecież odważne obrazy, pokazujące z dokumentalistycznym zacięciem świat polskiej policji – w wielu jego aspektach. To dzieła, na które trzeba wygospodarować trochę czasu i je po prostu zobaczyć!