Czy Wasze dziecko zaczęło już zadawać te niewygodne pytania, skąd się wzięło na świecie? A może wszystko jeszcze przed Wami? Marta Maruszczak ma dla Was ratunek i pomoże Wam wybrnąć z tego, momentami kłopotliwego, tematu.

Poznajcie Melę, która chce wiedzieć, skąd się wzięła na świecie. Mela zadaje mamie, tacie i dziadkom pytania często uważane przez dorosłych za kłopotliwe. Dziewczynka jest dociekliwa i oczekuje rzeczowych odpowiedzi. W miarę jak rośnie, chce wiedzieć coraz więcej. Dlatego ta książka może wam towarzyszyć podczas rozmów na temat płci i rozmnażania nawet przez kilka lat. To znakomita pomoc! Podaje rzetelne informacje w sposób zrozumiały dla kilkulatka i podpowiada, w jaki sposób taktownie przekazywać je maluchom. Wspólna lektura oraz oglądanie pięknych ilustracji zaspokoją ciekawość dziecka, a rodzicom pozwolą uniknąć skrępowania, gdy córka czy synek zaskoczą ich kolejnym pytaniem.

Ta książka jest po prostu rewelacyjna. Nigdy w życiu nie miałam w rękach tak dobrze przygotowanej i pomocnej dla rodzica książki, poruszającej temat płci i rozmnażania. Nawet najbardziej nieprzygotowany w tej dziedzinie rodzic z łatwością poradzi sobie z pytaniami swojego kilkulatka, jeśli tylko wcześniej zapozna się z treścią tej książki. To nie tylko książka dla dzieci. To przede wszystkim podręcznik dla rodziców, przygotowujący ich do rozmowy z dziećmi.

Nie ma tu tematów tabu czy wstydliwych pytań. Wszystko jest opisane tak, jak jest w rzeczywistości. Nie ma tu miejsca na ptaszki, motylki, pszczółki czy inne zwierzęta lub owady. Mało tego, Marta Maruszczak pomoże Wam uporać się z mitem bociana przynoszącego dzieci. Znajdziecie tu za to adekwatne do wieku dziecka i dla niego zrozumiałe wytłumaczenia takich określeń jak pochwa, penis, plemnik, jajeczko, macica i oczywiście seks. Szokujące, co? A jednak można to wszystko wytłumaczyć dziecku w zrozumiały dla niego sposób, bez wkraczania na bardzo grząski grunt. W tym wszystkim pomoże Wam autorka.

Zanim usiądziecie z dzieckiem do tej książki lub dacie ją dziecku do ręki, przeczytajcie przygotowane właśnie dla Was słowa od autorki będące swoistą instrukcją jej obsługi oraz sześć punktów, o których należy pamiętać, zanim zaczniecie rozmawiać z dziećmi na temat rozmnażania i płci.


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy wydawnictwu