Czym jest NAUKOMIKS? To nietypowe zaprezentowanie treści popularnonaukowych. Dużo bardziej przystępne dla młodych czytelników, bo zaprezentowane w formie komiksu. Poprzez fantastyczne ilustracje, w które zostały wplecione przeróżne informacje naukowe, czytelnicy poznają wiele ciekawych i mało znanych informacji z życia tych zwierząt.

Sięgając po NAUKOMIKS „Rekiny. Najlepsi myśliwi w przyrodzie” poznacie wiele gatunków rekinów żyjących w oceanach na całym świecie. Dowiecie się, jakie jest ich znaczenie dla ekosystemu, jak poważne kłopoty mają te zwierzęta i jakiej pomocy potrzebują. Jak są zbudowane i do czego służą niektóre z ich części ciała. Jak zachowują się te niezwykłe, przepiękne i silne zwierzęta, a także czy ludzie słusznie boją się rekinów i skąd u nich wziął się ten lęk. Poprzez komiksowe rysunki dowiecie się również, jakie zagrożenia ze strony człowieka i jego działalności, czyhają na różne gatunki rekinów.

Na ostatnich stronach komiksu znajdziecie słowniczek zawierający najważniejsze pojęcia związane z rekinami i ich wyjaśnienie. Oprócz tego autor przygotował dla czytelników kilka ciekawostek. Pierwszą z nich są rysunki z rodzajami kapsuł jaj rekinów. Drugą jest drzewo filogenetyczne rekinów, przedstawiające szczegółowy podział na rzędy i rodziny rekinów.

O tym wydawnictwie nie trzeba dużo mówić. Wystarczy wziąć je raz w swoje ręce, przejrzeć nawet pobieżnie, a później wygodnie usiąść w fotelu i przeczytać tę niezwykłą historię od deski do deski. To idealne połączenie dla fanów komiksu i pasjonatów rekinów.

W serii NAUKOMIKS ukazały się dotąd dwa tomy. Pierwszy z nich to „Dinozaury. Skamieliny i pióra”, a drugi to właśnie „Rekiny. Najlepsi myśliwi w przyrodzie”. Jeśli spodobała się Wam ta forma przekazu informacji, wypatrujcie kolejnych tytułów.


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy wydawnictwu