przestrzenie-b-iext44165990Zespół New Message nagrał niedawno doskonały album zatytułowany „Przestrzenie” i to właśnie o nim chciałabym opowiedzieć. Zacznę od tego, że muzyka, którą znajdziecie na krążku jest świetna do samochodu, do domu, podczas sprzątania, odpoczywania i spotkania z przyjaciółmi. Czy jedna płyta może być aż tak uniwersalna? Przekonajcie się!

Grupa powstała w 2013 roku z inicjatywy Przemysława Szczotko, Stanisława Żaczka i Stanisława Zimniewicza. Niedługo potem dołączył ostatni członek zespołu Bartek Wilk. Założycielska trójka poznała się w 2002 roku na studiach muzycznych. Od samego początku pojawienia się formacji trwały prace nad tym, by stworzyć doskonałe brzmienia, świetną stylistykę i dobrać odpowiednie instrumenty. Każdy z członków ma inne spojrzenie na muzykę, dzięki czemu album jest ciekawy i się nie nudzi. Tę pasję i umiejętność łączenia różnych stylów słychać w każdym utworze. Słychać to, czym interesują się muzycy. Płyta jest klasyfikowana jako muzyka pop z elementami world music, choć moim zdaniem jest w niej coś więcej.

Fot. Sebastian Cielecki
Fot. Sebastian Cielecki

Już kiedy pierwszy raz włączyłam album wiedziałam, że będzie jednym z moich ulubionych. Nadal trwam w tym przekonaniu. Świetne motywy muzyczne, świetny rytm i świetne teksty, nie raz z głębszym przesłaniem. Czy można chcieć więcej? Sądząc po ilości koncertów i wydarzeń z udziałem New Message w ostatnim czasie twierdzę, że nie jest to tylko moja opinia. Liczba fanów wciąż rośnie. Wydaje mi się, że jest to jedna z tych płyt, która przypadnie do gustu większości. Ok, może niekoniecznie fanom ciężkiego rocka. Ale poza tym każdy znajdzie coś, co mu się spodoba, a część z Was może podobnie jak ja nie będzie potrafiła określić, który z utworów lubi najbardziej. Jak powiedziałam, dla mnie płyta genialna! New Message gratuluję sukcesu i liczę, że to dopiero początek Waszych muzycznych sukcesów.

Utwory, które można znaleźć na krążku:

  1. Zegar
  2. Bo o tobie
  3. Kobieta jak ty
  4. Tworzymy ten świat
  5. Miałeś być silny
  6. Za serce twoje
  7. Ameryka
  8. Tam i z powrotem
  9. Gdy byłaś na chwilę
  10. Przestrzenie

Jak zawsze kilka utworów do wysłuchania. Jestem bardzo ciekawa, czy i Wam się podobają.


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy

mjm