Szczęście z piernika

Święta Bożego Narodzenia nie mogą odbyć się bez choinki, prezentów, zapachu jemioły i oczywiście pierników. A jak pierniki, to tylko toruńskie. 

Dziś przychodzę do Was z najbardziej smakowitą świąteczną powieścią, jaką miałam okazję przeczytać w trwającym jeszcze świątecznym czasie. I muszę przyznać, że jest to najlepsza książka świąteczna w moim prywatnym tegorocznym rankingu przeczytanych książek świątecznych.

 

Szczęście z piernika – nie spiernicz tego!

Szczęście z piernika to historia trojga ludzi, których ścieżki przecinają się w Toruniu przed świętami Bożego Narodzenia. Kalina to równa babka, torunianka z dziada pradziada i właścicielka klimatycznej piernikarni. Rafał jest mężczyzną w sile wieku, którego życie nie oszczędzało, i któremu przyszło zapłacić za błędy młodości. Teraz dostał od losu drugą szansę i próbuje na nowo ułożyć sobie życie. Z kolei nastoletnia Oliwia pragnie lepszej przyszłości i zmiany dotychczasowego życia. Magiczny klimat Torunia namiesza w życiu bohaterów i sprawi, że zakochają się oni na nowo w tym niezwykłym mieście. 

 

Toruń, pierniczki i magia Bożego Narodzenia

Szczęście z piernika Tomasza Betchera to pełna ciepła i wiary w ludzi opowieść o tym, że każdy człowiek ma prawo popełniać błędy i spełniać swoje marzenia.  Autor przypomina również, że każdy zasługuje na drugą szansę i na rozliczenie się z przeszłością. To też opowieść o rodzinie, miłości, zaufaniu i zdradzie. Zawiera w sobie wątki obyczajowe, dzięki którym można ją czytać nie tylko w okresie bożonarodzeniowym, ale przez cały rok. Jest niebanalna, dojrzała, mądra i emocjonalna. W tle życiowych perypetii bohaterów znajduje się niezwykle urokliwy Toruń i toruńskie pierniczki. Z kart tej książki unosi się piernikowy aromat, dlatego też warto mieć pod ręką w trakcie lektury pierniczki i się nimi delektować. 

 

 

Ludzie, tak jak pierniki, potrzebują czasu i ciepła.

 

Szczęście z piernika kusi piękną piernikową okładką. Nie można przejść obok niej obojętnie. Za piękną szatą graficzną stoi też w tym przypadku wspaniała historia, z niepowtarzalnym klimatem i wyrazistymi bohaterami. Przy tej lekturze możecie się odstresować i zatopić we wciągającej opowieści. Szczęście z piernika smakuje najlepiej i to nie tylko w święta.
 

Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu: