Zapraszam Was do lektury książki, która przeniesie czytelnika w lata 30. „Smaki miłości” Ashley Warlick to emocjonująca opowieść o początkującej pisarce i jej nieszablonowych relacjach z dwoma mężczyznami. Książka wzbudza wiele skrajnych uczuć i refleksji, jednocześnie jest jednym z tych tytułów, które intrygują.

Główną bohaterką jest Mary Frances. Jest młoda, piękna, utalentowana, pełna pasji i marzeń, które chce zrealizować za wszelką cenę. Jednak jest to jedynie część tego, co znajdziemy w „Smakach miłości”. Drugą i ważniejszą jest jej życie uczuciowe, pełne zawirowań i uniesień.

W miłosnym trójkącie

Al i Mary oraz Tim i Gigi, to dwa przyjaźniące się ze sobą małżeństwa. Regularnie organizują spotkania, wspierają się i pomagają. Chociaż różnią się między sobą temperamentami i postrzeganiem świata, darzą się szacunkiem i zdają się kochać swoje połówki. Kiedy Mary i Tim spędzają ze sobą noc, wszystko ulega zmianie. Wydaje się, że nikt nie wie o ich romansie, a jednak nic nie jest takie samo. Mary uwielbia swojego męża, a mimo to, to właśnie z Timem łączy ją prawdziwa namiętność. Akcja powieści rozgrywa się na przestrzeni lat, gdzie obserwujemy jak specyficzne relacje między Mary, Timem i Alem ulegają zmianie. Książka jest pełna paradoksów i kontrowersji.

„Teraz do jego oczu napłynęły łzy, a ona poczuła, jak coś w jej głowie pęka i wściekle na nią napiera. Z jej ust wyrwał się dźwięk, który zdawał się dochodzić z głębi kajuty, a Tim przycisnął usta do jej ust, jakby próbował przejąć od niej ten odgłos i nagle jedyne, co potrafili zrobić, to zewrzeć ciała niczym dwie tarcze. Ściągnął z niej sukienkę, by odsłonić ramiona i zakosztować jej skóry”.

Powieść oparta na treści biografii

Z jednej strony książka jest niezwykle subtelna i trzeba czytać między wierszami. Z drugiej strony jest obrazem intrygi małżeńskiej na najwyższym poziomie. To, co jest najbardziej warte uwagi w „Smakach miłości” to to, że nie wszystko jest fikcją. Ashley Warlick napisała powieść na podstawie biografii Mary Fisher, a to każe przypuszczać, że w istocie życie tej kobiety było pełne pasji i miłosnych zawirowań. Wiedza ta dodaje całości dodatkowej pikanterii i kolorów.


Za książkę do recenzji dziękujemy: