Jedna z najpopularniejszych powieści Marka Twaina, adresowana nie tylko do najmłodszych. Wzruszająca opowieść o zamianie dwóch chłopców, z pięknym morałem. Klasyka do której zawsze warto wracać.

Opowieść niektórym dobrze znana, toczy się wokół nagłej zamiany dwóch bardzo podobnych do siebie chłopców: Edwarda pochodzącego z rodziny królewskiej, następcy tronu Walli oraz Toma, chłopca z biednej rodziny. Łączy ich podobieństwo w wyglądzie, ale nie tylko… Pewnego dnia chłopcy nieoczekiwanie zamieniają się rolami. Czy poradzą sobie w nowych wcieleniach? Czy ktoś się zorientuje, że doszło do zamiany? Który z nich powinien zostać prawdziwym królem?

Nie tylko dla dzieci

Historia dwojga chłopców podobno wydarzyła się naprawdę w XVI-wiecznym Londynie. Spisana przez Marka Twaina dostarcza radości z czytania od lat nie tylko dzieciom, ale także i młodzieży oraz dorosłym. Nigdy nie jest za późno, by po nią sięgnąć. W przeciwieństwie do wielu pozycji z literatury współczesnej, klasyczne działa posiadają konkretny morał zapadający w pamięć.

Nowe wydanie

Nowe wydanie od wydawnictwa Zysk i S-ka, może być pięknym prezentem dla każdego czytelnika. Bogato zdobione ilustracje autorstwa Kaliny Zatoń sprawiają, że powieść czyta się jeszcze przyjemniej. Całość oprawiona jest twardą okładką z wypukłymi zdobieniami. Brzeg książki wygląda fenomenalnie – materiałowy, czerwony brzeg sprawia, że książka wygląda jak stare baśnie… Cudne wydanie, które sprawdzi się szczególnie jako prezent.

 


Za książkę do recenzji dziękujemy:

wydawnictwo zysk i s-ka