docen-siebie-jak-odkryc-prawdziwa-siebie-i-rozwinac-skrzydla-b-iext28323350Dzisiaj chciałabym zaproponować Wam niezwykle motywując poradnik, jednej z najbardziej rozchwytywanych top modelek na świecie – Mirandy Kerr. „Doceń siebie” to zbiór trafnych wskazówek jak odkryć prawdziwe „ja” i rozwinąć skrzydła kariery. Zajdziecie w nim nie tylko praktyczne porady, ale także i dokładne opisy doświadczeń życiowych samej autorki. Idealna porcja pozytywnych rad zapewne pomoże Wam odzyskać wiarę we własne możliwości oraz odkryć w sobie prawdziwe piękno, bo zdaniem Mirandy Kerr – każdy je posiada. 

Miranda Kerr bardzo wcześnie rozpoczęła swoją zawrotną karierę – aktualnie jest modelką pokazową wielu znanych domów mody oraz jedną z aniołków „Victoria’s  Secret”. Prowadzi także małe przedsiębiorstwo, działa charytatywnie, ale przede wszystkim jak sama podkreśla – jej najważniejszą życiową pasją jest macierzyństwo. Jest jedną z najlepiej zarabiających modelek, na jej karierę składają się liczne pokazy, udziały w sesjach zdjęciowych, ale także i reklamach telewizyjnych. W swojej książce postanowiła napisać o tym, co przeżyła – „Doceń siebie” to zatem nie tylko poradnik, ale również częściowa autobiografia, która niekiedy zaskakuje, śmieszy, a czasami doprowadza do poważnych refleksji.

Wszyscy mamy duże możliwości, ale to od nas zależy, czy znajdziemy odwagę, żeby z nich skorzystać. Mam nadzieję, że moje słowa i afirmacje, które zawarłam w tej książce, pomogą Ci znaleźć siłę, aby realizować swoje marzenia nawet w trudnych chwilach. Podejmując działanie, nie ma rzeczy niemożliwych”. 

Miranda Kerr zadedykowała książkę młodym kobietom, które bardzo często na swojej drodze napotykają liczne problemy – doprowadzają one do zaprzepaszczenia ich marzeń, pasji, czy planów na życie. Pomimo wewnętrznej siły, ambicji i piękna – kobiety zazwyczaj nie znają swojej wartości, posiadają niską samoocenę i boją się odważnie walczyć o swoje i niezależne „ja”. Top modelka radzi w jaki sposób odnaleźć w życiu harmonię pomiędzy tym, co mówią o nas inni, a własną oceną swojego codziennego postępowania. Próbuje zachęcić do odważnych, ale i trudnych decyzji zmiany dotychczasowych nawyków na bardziej aktywne i zdrowe. Zdradza również receptę na odnalezienie miejsca, w którym kobieta może bez skrępowania odpocząć, odnaleźć balans i wewnętrzny spokój. Apeluje do tego, aby odważnie i z uśmiechem patrzeć przed siebie, wyznaczać sobie nowe cele oraz iść przez życie w pełni spełnioną. Miranda Kerr podkreśla, że kluczem do sukcesu jest zaakceptowanie siebie, wewnętrzne piękno, pasja i chęć rozwoju – wszystkie wskazówki podpiera swoimi doświadczeniami życia i uczy w jaki sposób postępować w zgodzie ze swoją naturą.

Pragnę podzielić się z Tobą moją inspiracją, abyś uwierzyła w siebie i doceniła samą siebie uwierzyła we własne umiejętności, zaakceptowała siebie taką, jaka jesteś, i odkryła swoje wyjątkowe talenty”. 

To nieprawda, że nie masz siły. Masz jej więcej, niż mogłabyś sobie wyobrazić! Tymczasem większość z nas widzi siłę w innych, nie dostrzegając jej w samych sobie. A gdybyśmy tak zatroszczyły się o siebie, odkryły i doceniły to, co w nas wyjątkowe?”

W książce znajdziecie także zbiór motywujących afirmacji, które w trudnych chwilach pomagały autorce zmierzyć się z przeciwnościami losu. Nie zabraknie także ciekawostek z jej życia, które w znacznym stopniu wpłynęły na postrzeganie świata oraz ludzi, którzy znajdowali się w jej zasięgu. Miranda Kerr pomimo wczesnej sławy i sukcesów, nie straciła swojej wartości, ani wyznawanych ideałów. Stała się jeszcze bardziej silną i twardo stąpającą po ziemi kobietą, która nie boi się wyzwań i nazywania pewnych rzeczy po imieniu. Z pokorą radzi by przyjmować każdy wysiłek i każdą porażkę, bo zazwyczaj to klucz do tego by stać się w pełni spełnioną i szczęśliwą. Co więcej zaznacza, że codziennie trzeba doceniać to, co się ma i być wdzięcznym za chociażby najmniejszy drobiazg, który wywołał na twarzy uśmiech.

Za często myślimy w kategoriach tego, kim jesteśmy lub kim powinnyśmy być, a nie kim mogłybyśmy być. Czasem wolimy być złe, niewdzięczne, obrażone i zazdrosne, podczas gdy mogłybyśmy żyć w zgodzie z samymi sobą, być wyrozumiałe i wdzięczne za wszystko, co mamy”.

To twój wybór. Możesz zadecydować, by być odważną, dzielną, nie bać się  podejmować ryzyka i dostrzegać właśnie takich ludzi wokół siebie, ponieważ oni przezwyciężyli już to, co dla wielu jest nadal wyzwaniem – strach przed przekonaniem się, kim naprawdę są”.

Gorąco zachęcam do sięgnięcia po książkę „Doceń siebie”. To życiowy zbiór wskazówek i doświadczeń, które przydadzą się każdej kobiecie. Motywujący i przepełniony pozytywną energią poradnik, to idealna propozycja na świąteczny prezent. Czas zimowy to przede wszystkim moment, w którym możemy zaplanować zmiany – przemyśleć decyzje przed którymi stajemy, znaleźć w sobie siłę i odwagę do dalszego rozwoju, ale także i poczuć prawdziwe piękno i radość z tego jaką się jest. Nigdy nie zapominajcie, że życie przecież lubi zaskakiwać i prędzej czy później, będziemy musieli zmierzyć się z tym co nam przyniesie.

Odważ się marzyć i z radością oczekuj tego, co możliwe. I pamiętaj, że jedyne, co cię ogranicza, to twoje własne myśli. Tylko ty masz moc je zmienić. Zrób to, a zmienisz swój świat”. 


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy:

logo_iuvi