Kate Hudson to jedna z najbardziej lubianych i utalentowanych aktorek młodego pokolenia. Jest córką aktorki Goldie Hawn oraz scenarzysty i reżysera Billa Hudsona. Znana z takich filmów, jak „Ślubne wojny”, „Odrobina nieba”, „Jak stracić chłopaka w 10 dni”. Kate to nie tylko aktorka, to również producentka, bizneswoman, zdobywczyni Złotego Globu, nominacji do Oskara, współtwórczyni linii strojów do ćwiczeń Fabletics oraz mama na pełen etat. W swojej książce „Pretty happy. Przepis na pokochanie siebie” opisuje, w jaki sposób dzięki prowadzeniu zdrowego trybu życia osiągnęła stan szczęścia i zadowolenia z życia. I inspiruje do tego rzesze kobiet.

Kate Hudson odkrywa tajemnice swojego świetnego wyglądu i dobrego samopoczucia. Przez wiele lat, jak każda inna kobieta, Kate zmagała się z dietami, ćwiczeniami i potrzebą bycia idealną we wszystkim, co robi. Po pewnym czasie zamiast szczęśliwa i zrelaksowana, była zmęczona i poirytowana. Zrozumiała wówczas, że nie należy dążyć do narzucanej odgórnie perfekcji, lecz wsłuchiwać się we własne ciało. Tak zrobiła, a efekty jej przemiany możemy podziwiać do dzisiaj.

Pretty happy

Dzięki pracy nad sobą i zapisywaniu swoich spostrzeżeń, aktorka oddała do rąk swoich fanek osobisty dziennik z masą inspirujących porad i wskazówek, które mają pomóc każdej kobiecie. Kate dzieli się sprawdzonym sposobami na oczyszczanie organizmu, zdrowe odżywianie i ćwiczeniami. Uczy, jak odkryć w siebie świadomą i pewną siebie kobietę.

 

Ta książka nie będzie jakąś dziwaczną spowiedzią. To raczej szczera opowieść o tym, jak udało mi się zrozumieć siebie, potrzeby mojego organizmu i połączyć te informacje tak, bym nie musiała się już zamartwiać, czy odpowiednio dbam o swoją dietę lub o to, jak i ile ćwiczę. Nareszcie czuję się na tyle pewna, by móc się tym podzielić. Chcę otworzyć innych na taki optymizm i motywację, jakie ja staram się odczuwać.

 

Jestem pod wrażeniem szaty graficznej poradnika napianego przez Kate — został on wydany na sztywnym papierze, w grubej okładce i ozdobiony zdjęciami z prywatnego albumu gwiazdy. Wygląda obłędnie i z prawdziwą przyjemnością postawiłam go na swojej półce. Dzięki pięknej oprawie będzie idealnym prezentem dla siostry lub przyjaciółki.

Dziennik gwiazdy

„Pretty Happy” to dziennik obserwacji swojego organizmu i poradnik holistycznego podejścia do życia. Według Kate powinnyśmy uważnie obserwować sygnały wysyłane przez nasz organizm i odpowiednio na nie reagować. Dzięki temu dowiem jakie, jakie pożywienie nam służy, a jakie powinnyśmy wyłaczyć z naszej diety. Podobnie rzecz ma się z aktywnością fizyczną — powinnyśmy szukać najlepszej dla nas aktywności. Nie zmuszać się do chodzenia na siłownię, jeśli np. uwielbiamy pływać. Róbmy to, co sprawia nam przyjemność.

W książce znajdują się również testy typów osobowości, testy sylwetki oraz porady zaczerpnięte z ajuwerdy, którą Kate uwielbia. Po zrobieniu testów uzyskamy odpowiedź jakim typem jesteśmy i czego powinnyśmy unikać oraz na co zwracać szczególną uwagę. W rozdziałach poświęconych odżywianiu Kate opisuje różne owoce, warzywa i przyprawy. Nie zawsze są to wymyślne kuchenne składniki, często są to lokalne produkty. Jest też kilka słów o medytacji, która wycisza aktorkę i którą poleca ona nam wszystkim. Znajdziemy tutaj również przepisy, propozycje ćwiczeń oraz zeszyt myśli, z którego możemy skorzystać.

Kobiecy poradnik napisany od serca

Polecam poradnik Kate Hudson wszystkim kobietom, a zwłaszcza tym nieco zagubiony we współczesnym świecie i trendach wyznaczanych przez media oraz kolorowe magazyny. „Pretty happy” pomoże w dążeniu do równowagi i odnajdywaniu siebie. Jest głosem rozsądku w dzisiejszym zwariowanym świecie. Pomoże zagubionym i niepewnym kobietom odnaleźć swoją wartość i szczęście, które naprawdę jest na wyciągnięcie ręki. Kate dobrze życzy każdej kobiecie i udziela jej porad, tak od serca, jak najlepszej przyjaciółce.  


Za egzemplarz recenzencki dziękujemy: