konkurs bogowie

Rozpoczynamy konkurs, w którym do wygrania będzie książka Jacka Wieteckiego „Bogowie i bestie”.  To dość niecodzienny debiut, poruszający temat moralności. Kto ma ochotę na lekturę pobudzającą do refleksji i skłaniającą do pochylenia się nad tym, jak zmienność warunków wpływa na postrzeganie moralności?

Kilka słów o książce: pozornie opowiadania są stworzone w innym stylu, opowiadają o czymś innym, ktoś inny jest ich narratorem. Jednak jak się przyjrzeć głębiej, autor porusza wiele kwestii moralnych i obnaża słabostki ludzkiej duszy. Podkreśla, że nie ma czerni i bieli, a różne odcienie szarości. To, co w innych warunkach mogłoby być uznane za złe, w innych jest dopuszczalne lub wskazane. W książce nie ma poczucia humoru ani zbędnych upiększeń językowych. Jest za to wiele miejsca na refleksje i kontemplacje. Objętościowo nie jest zbyt obszerna, za to pozostawia czytelnika w stanie zadumy. Jak na debiut, tematyka wybrana przez Wieteckiego jest dość trudna i odważna, przynajmniej w moim odczuciu. Mimo to, poradził sobie świetnie, gdyby nie to, książka nie wzbudzałaby emocji i nie skłaniała do myślenia o ludzkim jestestwie. Szczegóły znajdziecie w naszej recenzji.

Pytanie konkursowe:

Jakie masz skojarzenia po przeczytaniu samego tytułu książki „Bogowie i bestie”?

Odpowiedzi należy udzielać w komentarzu pod postem konkursowym na Facebooku. Czekamy na nie od 19 września do 3 października 2016 roku.

Nagrody:

2 x książka „Bogowie i bestie” Jacka Wieteckiego

Fundatorem nagród jest Dom Wydawniczy Rebis

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ.

rebis-logo

bogowie i bestie