uniwersytet maluchaJeśli jesteście rodzicami maluchów i chcielibyście jeszcze lepiej zadbać o ich rozwój, mamy coś dla Was – serię Uniwersytet Malucha od wydawnictwa Media Rodzina. A co w niej?

Czym jest ta seria? To proste wyjaśnienia naprawdę trudnych w teorii zagadnień, które trafią do umysłów Waszych małych dzieci. Przygotowane tak, by zrozumiał je każdy, bez względu na wiek. Przedstawione przy pomocy minimalnej ilości słów, a maksymalnej ilości jak najprostszych graficznie ilustracji. Każde dziecko, bez względu na wiek, weźmie z niej coś dla siebie. Młodsze, opatrzy się wizualnie z ilustracjami pewnych zagadnień. Starsze, zacznie osłuchiwać się z pewnymi pojęciami naukowymi czy określeniami i będzie korzystać z książki bardziej od strony merytorycznej.

Im wcześniej zaczniemy wprowadzać dziecko w niezwykle ciekawy światuniwersytet malucha nauki, tym łatwiej będzie mu w przyszłości. W końcu nie bez powodu krąży przysłowie: „czego Jaś się nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał”. A przy okazji być może zaszczepimy w swoim dziecku miłość do nauki, niezwykłych doświadczeń, eksperymentów, która kiedyś zaowocuje niezwykłymi odkryciami naukowymi? Warto próbować.

Książki nie tylko dla dzieci

uniwersytet maluchaKsiążeczki są formatu 20x20cm, kolorowe, z twardym, kartonowymi stronami. Wydanie jest naprawdę solidne, z tego powodu nada się dla wszystkich dzieci, również tych najmłodszych. Ze względu na swoją trwałość, posłuży latami, nie tylko w przyszłości, ale i skorzystać z niej będzie mogło kilko dzieci.

Mam dla Was jeszcze jedną dobrą informację. Jeśli sami mieliście w szkole podstawowej czy średniej problemy ze zrozumieniem pewnych zagadnień z zakresu fizyki lub chemii, to te książki pomogą i Wam. Nie martwcie się więc, że możecie mieć problem z przedstawieniem dziecku pewnych zagadnień, bo sami nie jesteście w nich zbyt mocni. Te książki przydadzą się również starszemu rodzeństwu maluchów, gdy to oni sami będą w szkole poznawać te zagadnienia. Jak widać, to seria, która przyda się nie tylko maluchom, by zaszczepić w nich naukową iskrę.

Dotychczas w serii Uniwersytet Malucha ukazały się tomy „Chemia organiczna dla maluchów”, „Teoria względności dla maluchów” oraz „Fizyka kwantowa dla maluchów”. W przygotowaniu są jeszcze tomy „Fizyka jądrowa dla maluchów” oraz „Technologia kosmiczna dla maluchów”.

Utytułowani autorzy

Autorem książek jest Chris Ferrie – nagradzany fizyk i ojciec czwórki dzieci. Człowiek, który wychodzi z założenia, że nigdy nie jest za wcześniej na to by dziecko wprowadzać w świat nauki. Po prostu trzeba to robić w odpowiedni dla niego sposób. W przypadku tomu „Chemia organiczna dla maluchów” pomagała mu Cara Florance – biochemiczka i również mama, która domowe doświadczenia ma w małym paluszku.


Za egzemplarze do recenzji dziękujemy wydawnictwu

media rodzina logotyp

Chemia organiczna dla maluchów

Teoria względności dla maluchów 

Fizyka kwantowa dla maluchów