doktor dolittle i jego zwierzęta„Doktor Dolittle i jego Zwierzęta” to klasyka literatury dla dzieci. A teraz, dzięki wydawnictwu Nasza Księgarnia, dodatkowo pięknie wydana, w twardej oprawie ze wspaniałymi ilustracjami.

Doktor Jan Dolittle to wielki uczony i przyjaciel zwierząt. Dzięki papudze Polinezji uczy się ich języka, po czym porzuca praktykę lekarską i wraz z prosięciem Geb-Geb, małpką Czi-Czi, psem Jipem, kaczką Dab-Dab i sową Tu-Tu wyrusza w pełną przygód podróż do Afryki, by  pomóc chorym małpkom.

Doktora Dolittle nikomu dorosłemu przedstawiać chyba nie trzeba. Większość z Was zna tę niezwykłą postać z książek, a część zapewne oglądała również całkiem zabawną wersję filmową. Dlatego nie na fabule chciałam się skupić, a na przepięknym wydaniu tej książki dla małych i dużych, jakie proponuje nam wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Feeria kolorów

„Doktor Dolittle i jego Zwierzęta” to jedna z lektur szkolnych na pierwszym etapie nauczania, czyli w klasach 1 – 3 szkoły podstawowej. Zazwyczaj omawiana jest właśnie w klasie trzeciej. W dobie zalewania nas zewsząd kolorami, dzieci często nie chcą czytać zwykłych, monochromatycznych, papierowych książek. A co, gdyby zaproponować im tak piękne, bogato, kolorowo ilustrowane wydanie?

Ilustratorka Magdalena Kozieł – Nowak zadbała o to, by historia niezwykłego, rozmawiającego ze zwierzętami doktora, nie tylko bawiła dzięki swojej treści, ale i przyciągała wzrok, ciesząc oko młodych czytelników. Tym najmłodszym ułatwi zrozumienie i wyobrażenie sobie wielu sytuacji.

Tak pięknie wydana książka będzie idealnym prezentem dla każdego małego czytelnika. Prezentem przyszłościowym, który przyda mu się w szkole, podczas omawiania lektury.

doktor dolittle i jego zwierzęta

doktor dolittle i jego zwierzęta

doktor dolittle i jego zwierzęta


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy wydawnictwu

Wydawnictwo Nasza Księgarnia logotyp