Smerf, który czuł się odrzucony to już 10 tom z serii Smerfy i świat emocji, stworzonej przez wydawnictwo Egmont. Seria ta przybliża małym czytelnikom świat uczuć, których mogą doświadczać każdego dnia.
Seria to doskonała baza do rozmów z dziećmi na niełatwe tematy, z której mogą skorzystać zarówno rodzice, jak i nauczyciele. Jak każdy poprzedni tom Smerfów, tak i ten opatrzony jest komentarzem psycholożki dziecięcej i psychoanalityczki Diane Drory. Za ilustracje odpowiada Antonello Dalena, rysownik komiksów z Kaczorem Donaldem.
Odrzucenie
Smerf Słabeuszek bardzo lubił bawić się ze swoimi przyjaciółmi. Starał się ze wszystkimi współpracować, niestety nie zawsze mu się to udawało… Co jednak w sytuacji, gdy przez małe potknięcie wszyscy Cię przezywają i nie zapraszają do wspólnej zabawy? Jak poradzić sobie z odrzuceniem grupy i prześladowaniem?
Reakcja obserwatora
Tylko Smerfetka dostrzegła problem i zwróciła Smerfom uwagę na ich okrutne zachowanie. Skarciła ich za to, jak potraktowali Słabeuszka. Czy jednak uda im się mu pomóc i naprawić ich relacje? Czy zdążą powstrzymać Gargamela przed schwytaniem Słabeuszka? Co mogłoby się wydarzyć gdyby nie interwencja Smerfetki?
Smerf, który czuł się odrzucony to kolejna świetna opowieść. Tym razem możemy podejrzeć, jak wygląda odrzucenie jednostki poza grupę i czym takie zdarzenie może się skończyć. Oprócz komiksowej historii znajdziemy tu także wyjaśnienie, czym jest prześladowanie, kim jest ofiara a kim prześladowca oraz jak radzić sobie w sytuacji prześladowania.
Smerf, który czuł się odrzucony, pokazuje dosadnie, co przeżywa osoba prześladowana i jak może się taka sytuacja skończyć. Komiks ten będzie doskonałą bazą do rozmów z dzieckiem o kontaktach z rówieśnikami. Dzięki dostosowaniu języka i fajnej szaty graficznej pozwoli też małemu czytelnikowi na samodzielne czytanie i poznanie historii o odrzuconym przez inne Smerfy Słabeuszku.
Polecam tę serię do nauki czytania, ale także do wejścia wraz z dzieckiem w świat niełatwych emocji i przeżyć. Wykorzystajmy opowieści o Smerfach, aby pomóc dziecku zrozumieć swoje emocje i wesprzeć poznanie relacji międzyludzkich.
Za egzemplarz do recenzji dziękujemy wydawnictwu