Lubicie podróże palcem po mapie? Zapraszamy na wyprawę śladami wielkich odkrywców i efektów ich podróży.

Każda z wypraw to kolejna lekcja geografii i historii, której naszemu bohaterowi, Kubie, udzielił dziadek, po tym, jak chłopak na szkolnym świadectwie dostał dwóję z geografii. A lekcje te są nietypowe, gdyż nie tylko mają charakter edukacyjny, ale zastępują również chłopcu czas, który spędziłby z ojcem poza domem, gdyby ten nie złamał nogi w dniu zakończenia roku.

W książce „Jajecznica Kolumba. Opowieści o wielkich podróżnikach” znajdziecie opowieści o takich podróżnikach jak Ferdynand Magellan, Vasco da Gama, Francis Drake, James Cook, Roald Amundsen i Robert Falcon Scott oraz wielu innych znanych i mniej znanych odkrywców z różnych epok.

„Jajecznica Kolumba” to niezwykle ciekawa, bardzo przystępna i napisana prostym językiem historia, która jednocześnie jest znakomitą lekcją geografii, z dużą dozą ciekawostek, które powinny zainteresować każdego, nawet najbardziej opornego na wiedzę, młodego człowieka.

Dodatkowym jej atutem jest twarda, solidna okładka oraz mapy ilustrujące te wyprawy, dzięki którym można łatwiej zorientować się w opisywanej wyprawie.


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy wydawnictwu