11948271_892532854134514_2038878622_n

Po intensywnym i momentami niezwykle uciążliwym lecie, przychodzi wreszcie czas spokoju i poczucia bezpieczeństwa. Wraz z nadejściem września – wkrada się w naszą codzienność jesień, która kształtuje na własny sposób naszą rzeczywistość. Dzieci zaczną wypełniać ulice wracając ze szkoły i łapiąc ostanie promienie letniego słońca, a dorośli powracają ze smutkiem ze zbyt krótkich urlopów do ciemnych i ponurych biur. Jak wypełnić czas pozytywną dawką energii na dłużące się i chłodniejsze wieczory? Zapraszam Was do najnowszego przeglądu wydarzeń kulturalnych, które zapewne dodadzą Wam siły do powrotu w wir codziennych obowiązków po upływie beztroskiego czasu wakacji.

KRAKÓW

25.09.2015 – MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW

Idealna propozycja dla tych, którzy pragnął rozwijać swoje umiejętności z zakresu nauki przedmiotów ścisłych jak i humanistycznych oraz spotkać ludzi o podobnych zainteresowaniach. W programie przewidziane ciekawe spotkania z pasjonatami takich dziedzin nauki jak: chemia, fizyka, geografia, matematyka czy astronomia. Kolejna edycja niezapomnianej dawki doświadczeń oraz wrażeń, które gwarantują udaną zabawę w jesiennym nastroju.

Więcej informacji: Małopolska Noc Naukowców 2015

WROCŁAW

13.09.2015 – 33  WROCŁAW MARATON

Lubisz sport i towarzyszącą mu adrenalinę? Koniecznie musisz wziąć udział w corocznym maratonie miłośników zdrowego trybu życia. Spróbuj poczuć dreszczyk emocji podczas rywalizacji amatorów sportu i promuj wśród innych swoją postawą w jaki sposób należy właściwie dbać o zdrowie w każdym wieku. Gwarantuję, że taka aktywna propozycja spędzenia wolnej chwili sprawi, że powrócisz do codziennych obowiązków z uśmiechem i podwójną energią.

Więcej informacji: 33 Wrocław Maraton

WARSZAWA

01.09.2015 – WIECZORY CHOPINOWSKIE NA OKÓLNIKU

Gorąco zapraszam Was do odwiedzenia Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Jeżeli jesteście miłośnikami muzyki klasycznej – to perfekcyjna propozycja dla Was. Wrześniowa prezentacja talentów studenckich przyprawi o dreszczyk emocji i sprawi, że zasłuchacie się w znakomitych utworach najwspanialszego wirtuoza fortepianu – Chopina. Posłuchać wspaniałej muzyki możecie zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań, ponieważ wstęp jest całkowicie wolny. Żal byłoby nie skorzystać, prawda?

Więcej informacji: Wieczory Chopinowskie na Okólniku

05.09.2015 – II MIĘDZYNARODOWE POKAZY PIROTECHNICZNE

Nie ma to jak poczuć ogień i to dosłownie, ponieważ początek września na Stadionie Narodowym w Warszawie zarezerwowany jest dla miłośników gorących wrażeń. Zachęcam Was do udziału w niesamowitym pokazie, który spodoba się niejednemu wymagającemu widzowi widowisk akcji i niespodziewanych zawrotów. Zapnijcie pasy, bo to będzie porcja wybuchowych i zapewne ognistych emocji.

Więcej informacji: II Międzynarodowe Pokazy Pirotechniczne

7.09.2015 – WYSTAWA NA EKRANIE „IMPRESJONIŚCI”

Stolica kusi propozycjami z dziedziny sztuki, ale tym razem zachęcam Was do obejrzenia prezentacji kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Będziecie mogli obejrzeć znakomite dzieła w bardzo dobrej jakości bez ruszania się z kinowego fotela w Złotych Tarasach.

Więcej informacji: Wystawa na ekranie – „Impresjoniści”

ZIELONA GÓRA

5.03.2015 – JARMARK WINOBRANIOWY 2015

A teraz coś dla prawdziwych smakoszy wina – jedna z największych imprez plenerowych w Polsce,  organizowana jest podczas obchodów Dni Zielonej Góry. Będziecie mogli spotkać się tam z handlarzami, rzemieślnikami czy także artystami i kolekcjonerami tego typu alkoholu, których łączy bezwarunkowa miłość do wina. Okazji do skosztowania i kupna będziecie mieli naprawdę sporo, gwarantuję, że z takiego wypadu wrócicie pełni nowych doznań i pomysłów.

Więcej informacji: Jarmark winobraniowy 2015

KĘTY

03.09.2015 – WYSTAWA MALARSTWA RAFAŁA HUCZKA

Przed Wami propozycja z wyższej półki, którą objęłyśmy naszym patronatem medialnym – odnajdziecie na niej zbiór zagadkowych, zjawiskowych i na długo zapadających w pamięć – obrazów Rafała Huczka. Nie możecie przegapić wrześniowego wernisażu, który ma na celu przybliżenie Jego malarskiej twórczości oraz różnorodnych inspiracji. Będziecie mogli zobaczyć dzieła z cyklu „Sierpniowe Pola” czy „Samotność Istot Nieskończonych”, które zapewne przypadną Wam do gustu i sprawią, że choć na chwile zapomnicie o codziennych troskach.

Więcej informacji: Wystawa Malarstwa Rafała Huczka