Następczyni Amy Winehouse? – recenzja płyty Hollie Stephenson

hollieMam świetną wiadomość dla wszystkich fanów Amy Winehouse – pojawiła się nowa artystka o równie oryginalnym i charakterystycznym głosie. Hollie Stephenson może być nową królową muzyki soul! Zresztą sami możecie się o tym przekonać. W maju miała premierę pierwsza płyta tej piosenkarki, a 8 lipca album „Hollie Stephenson” doczekał się premiery w Polsce.

Głos artystki jest tak charakterystyczny, że bez zwątpienia czeka ją doskonała przyszłość w świecie muzycznym. Dojrzały, o mocnym i pewnym brzmieniu. Aż trudno uwierzyć, że należy do zaledwie osiemnastoletniej dziewczyny. Odkryła ją dawna gwiazda zespołu Eurythmics, Dave Stewart. Jej pasja do soulu, bluesu i jazzu towarzyszyła jej od wczesnego dzieciństwa. Pierwszą piosenkę, „Stone Tears”, napisała w wieku dwunastu lat. W tym samym czasie wystąpiła w Camden’s Bar Vinyl w Londynie, czym zwróciła na siebie uwagę Dave’a Stewarta.foto_hollie

Dziewczyna najpierw się u niego uczyła, potem odwiedziła studio nagraniowe w Los Angeles, gdzie nagrano pierwszą część jej albumu. Z kolei druga połowa powstała, także pod nadzorem Stewarta, w Port Antonio na Jamajce. Zanim odbyła się premiera albumu, wypuszczono singiel „Lovers Game”, a Hollie kilka razy wystąpiła w Londynie.

Ponieważ jestem po przesłuchaniu płyty Hollie Stephenson, mogę podzielić się swoimi odczuciami. Przede wszystkim charakteryzuje ją zmysłowość i doskonała modulacja głosu. Słychać emocje i temperament piosenkarki. Widać, że jest to jej pasją i za pomocą muzyki wyraża swoją duszę. Na pierwszy plan wysuwa się nie muzyka a właśnie głos Hollie. Wciąga, hipnotyzuje. Ponieważ barwa głosu i pomysł na tworzenie muzyki Hollie i Amy są podobne, postanowiłam słuchać ich kilku piosenek na zmianę. Widać co prawda różnice, słychać większe doświadczenie Amy, ale biorąc pod uwagę to, że Hollie stoi dopiero u progu kariery, może zajść równie daleko jak Amy Winehouse. Z tego względu wszyscy lubiący utwory Winehouse, zapewne zakochają się w utworach Stephenson. Po śmierci Amy Winehouse w świeci muzyki powstała pewna luka, którą wypełnia właśnie Hollie Stephenson.

Utwory jakie znajdują się na krążku:

 1. Pointless rebellion
 2. Broken heart strings
 3. Dried out lies
 4. Leave her be
 5. Lovers game
 6. Revelation
 7. Old friend
 8. Confession
 9. Man of few words
 10. My own tears
 11. Sunday morning

Zdolności Hollie Stephenson możecie ocenić sami. Poniżej utwory „Lovers game” i „Sunday morning”Za płytę do recenzji dziękujemy

fonografika-logo1