Nowa praca, nowe miejsce wymagające renowacji stawia przed młodą Katarzyną Rawską niebywałe wyzwanie. Czy młoda kobieta poradzi sobie w nowym zawodzie? Czy uda jej się znaleźć miłość jej życia? I co najważniejsze, czy uda jej się rozwikłać tajemnicę starodawnego dworku?

Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź sięgając po książkę Tajemnica Sosnowego Dworku autorstwa Małgorzaty J. Kursy.

Kasia westchnęła i z trudem wróciła do rzeczywistości. Spojrzała na ekran, próbując skupić się na pracy. Przeczytała ostatnie zdanie i zamrugała oczami ze zdziwienia. A cóż na Boga za bzdury wypisała? Zuzanna? Nie znała żadnej Zuzanny, co jej przyszło do głowy? Wzruszyła ramionami, skasowała ostatni akapit i zaczęła wyliczać w myślach, co jeszcze należałoby ująć w raporcie. Poczuła nagły chłód na plecach. Spojrzała na drzwi, pewna, że to przeciąg. Były zamknięte. Wróciła wzrokiem do komputera i zdrętwiała. Pod pracowicie pisanym raportem pojawiły się kolejne litery. Ale to nie ona je pisała…
JESTEM ZUZANNA – głosiła wiadomość – TY JESTES KASIA CHCE CIE POZNAC NIE MUSISZ SIE BAC

Praca, miłość i tajemnica

Katarzyna Rawska to młoda kobieta mieszkająca w Kraśniku. Właśnie straciła pracę w banku, a jej obecny partner ciągle wymiguje się od jasnych deklaracji. Zagubiona kobieta dzięki pomocy przyjaciół dostaje pracę w fundacji, w której jest wolontariuszem. Wraz z rozwojem i połączeniu z inną fundacja zmienia dotychczasową siedzibę na stary, zabytkowy dworek zlokalizowany nieopodal kościoła i cmentarza. O Sosnowym Dworku krążą plotki tłumaczące brak zainteresowania nim od lat. Kasia jako główny nadzorca trwającego w nim remontu angażuje się bez reszty w nowy projekt. Nie ma jednak świadomości, że budynek zamieszkują dwie tajemnicze lokatorki – Marianna i Zuzanna. Wraz z przyjaciółmi postanawia rozwikłać tajemnicę i poznać ich historię. Przypadkiem trafi na zagadkę z przeszłości, która pomoże jej poukładać swoje życie i będzie mieć wpływ na jej przyszłość. Dotychczasowa miłość Kasi – Marek Dorosz, który jest pewnym siebie lokalnym dziennikarzem, zejdzie na drugi plan, co sprawi, że mężczyzna jeszcze bardziej zaangażuje się w odbudowanie relacji z bohaterką. Być może uda im się w końcu dotrzeć i przekonać, czy są dla siebie stworzeni….

Literatura czysto kobieca

Historia przedstawiona w Tajemnicy Sosnowego Dworku pochłania czytelnika w całości. Już od pierwszych stron książki odbiorca ma ochotę poznać dalsze losy Sosnowego Dworku. Tę pozycję czyta się lekko i przyjemnie. Autorka skupiła się nie tylko na tajemniczej historii, ale także na przedstawieniu cech wewnętrznych postaci. W środku książki można znaleźć fragmenty, które są opowiadane z perspektywy nie tylko głównej bohaterki, ale także innych postaci. Takie działanie sprawiło, że czytelnik może poznać intencje i charakter poszczególnych osób. Lekkie pióro i fragmenty rozbawiające do łez, to idealne połączenie, by móc oderwać się z lekturą od szarej rzeczywistości.
Zdecydowanie mogę polecić akurat tę książkę. Dawno nie pochłonęła mnie aż tak historia z typu literatury kobiecej jak ta.

 


Za egzemplarz recenzencki dziękujemy: