Żyjemy w czasach lęku i niepewności. W czasach FOMO, obawy o lepsze jutro, o dobrą pracę, zdrowie… Spirala strachu się nakręca, dlatego też zachęcam do lektury poradnika „A może nie ma się czego bać? Jak zamienić lęk w ciekawość”. To książka o tym, jak przestać bać się życia.

Celem niniejszego poradnika jest zamiana lęku w… ciekawość. To jedyny sposób, by lęk nas nie ograniczał, nie trzymał w swoich szponach. Boimy się tego, czego nie znamy, dlatego z pomocą przychodzą nam autorzy tego oryginalnego przewodnika.

Jak pokonać swoje lęki i ograniczenia?

Autorzy przypatrują się lękowi z psychologicznego i praktycznego punktu widzenia. Opisują najpopularniejsze lęki współczesnego człowieka.  To poradnik napisany w formie rozmowy między dr Leszkiem Mellibrudą a Dagny Kurdwanowską. Dr Mellibruda jest psychologiem społecznym i biznesu, trenerem i coachem. Dagny Kurdwanowska to dziennikarka i pisarka, która prowadzi również warsztaty dla młodzieży.

Już w 1983 roku dziennikarze pisali, że wkraczamy w nową erę — epokę lęku i chaosu. Sformułowali w tym tekście rodzaj niepokoju, że oto dochodzi do rozdźwięku między tym, co się dzieje, a naszą zdolnością radzenia sobie z tym, czego doświadczamy. 

 

Poradnik został podzielony na rodziały. Każdy rozdział został poświęcony innemu lękowi, co bardzo ułatwia czytanie i znalezienie potrzebnych nam informacji. Książka rozpoczyna się opisem czasów, w których żyjemy. Później czytamy o wpływie strachu na nasze życie, naszych reakcjach na zmiany oraz lęku przed oceną. Uważam, że temat wszelkich lęków człowieka żyjącego w XXI wieku został wyczerpany i każdy znajdzie tutaj odpowiedzi na nurtujące go pytania.


Za egzemplarz recenzencki dziękujemy: