Ludzie w imię miłości dopuszczają się czynów wielkich i strasznych. Ale miłość nie jest jedynym uczuciem, które popycha ich do działania. Drugim jest zemsta – kto wie, czy nie jest to potężniejsze uczucie. Na pewno jest ono motorem napędowym Briana Wild’a, bohatera Obietnicy Ewy Pierce. 

Zaplanowana przez Briana zemsta stopniowo wprowadzana jest w życie.  Gdy poznaje córkę Thomasa, mężczyzny, którego obwinia o rozpad swojej rodziny – Olivię Henderson, jest przekonany, że od tej chwili dokonanie wymarzonej zemsty będzie dla niego bułką z masłem. Cóż, czasem życie ma za nic nasze plany i pisze własne scenariusze.

Świat bogatych i żądnych zemsty

Olivia to piękna i sexowna kobieta, która niestety jest pionkiem w rękach swojego ojca oraz Briana – przystojnego, lecz również chamskiego i aroganckiego mężczyzny. Mimo że dwójka głównych bohaterów wcale tego nie chce, czują, że wzajemnie się przyciągają, nie są sobie obojętni. Jak w takich okolicznościach można dokonać wymarzonej zemsty?
Nienawidziłem tego, jak wpływały na mnie wspomnienia i jak wielką rolę pełniły w moim życiu. Dla niektórych były darem, dla mnie przekleństwem. Nieustannie powracał do mnie jeden obraz, który niszczył mnie od środka.

Czy każdą obietnicę należy spełnić?

Tajemnice, sekrety, niedomówienia. Dynamiczne zwroty akcji, zaskakujące decyzje bohaterów – tak można w skrócie opisać Obietnicę Ewy Pierce. Jest to zgrabnie napisana książka o wielkich uczuciach, które potrafią wywołać ogromną burzę, a nawet sztorm w sercach bohaterów (i zapewne czytelników). Akcja książki rozgrywa się w Nowym Yorku, więc w trakcie lektury można poczuć klimat tego elektryzującego miasta. Powieść ta nie jest oczywiście wolna od drobnych minusów czy niedociągnięć, ale nie wpływają one negatywnie na mój odbiór tej historii. Prawdą jest, że część wątków czy opisów mogłabym spokojnie usunąć i książka w moim odczuciu absolutnie by na tym nie straciła, bo momentami tylko spowalniały one akcje, a ja chciałam szybciej dowiedzieć się, jak potoczą się losy Olivii i Briana. Książka skończyła się w kulminacyjnym momencie, na pewno więc poznamy dalsze losy tej dwójki bohaterów. Trzeba tylko uważnie śledzić książkowe zapowiedzi Wydawnictwa NieZwykłego.

 Za egzemplarz recenzencki dziękujemy: