Roma J. Fiszer przedstawia swoją kolejną powieść – Listy sprzed lat. To najnowsza saga autorki zatytułowana Szczęście niejedno ma imię. Tym razem autorka przedstawia losy przyjaźni i sprawdza, czy jest ona w stanie przetrwać czas i przeciwności, by odrodzić się na nowo.  

Siła przyjaźni

Listy sprzed lat to historia przedstawiająca losy dwóch kobiet – Iwony i Ewy. Dziewczyny łączy przyjaźń, która zrodziła się jeszcze w czasach studenckich. Od tego czasu wiele się zmieniło, obydwie wyszły za mąż, a Iwona cieszy się pojawieniem syna – Patryka. W pewnym momencie stosunki kobiet zaczynają być napięte, przyjaźń zaś kruszy się niczym cienki lód na jeziorze.  Iwona cały czas ufa Ewie, lecz ta z kolei czuje się pogubiona emocjonalnie. Dramatyczne okoliczności, szczególnie choroba jednej z nich sprawiły, że Ewa i Iwona zaczynają powracać do przeszłości i do wspomnień. Wizja końca przyjaźni, życia i spraw ziemskich skłania bohaterki do podróży na Kaszuby. Dzięki temu czytelnik poznaje kulturę, tradycje, obrazy, miejsca i ciekawostki związane z tym regionem. Chwile zatrzymania, rozmyślań i wewnętrznych rozliczeń sprawiają, że bohaterki zaczynają podejmować istotne i w końcu ważne decyzje. Czy uda im się zawalczyć o tę przyjaźń?

Piękna, głęboka opowieść o życiu

Listy sprzed lat to dzięki pięknym krajobrazom Kaszub malowniczo napisana opowieść i przyjaźni, przemijaniu i życiu – o nas samych. Powieść o sile przyjaźni, miłości i poświęceniu, o wartościach ponad wartościami. Przedstawiona historia pozostaje w sercu i umyśle na długo, skłania do refleksji i pokazuje, że warto marzyć i korzystać z życia ile się da, bo nie mamy pojęcia ile zostało nam czasu… Ta książka przywraca wiarę w to, że w życiu nie ma rzeczy niemożliwych. Gorąco polecam tę pozycję. Wzruszająca i typowo kobieca pozycja warta sięgnięcia po nią z księgarnianej półki.

 


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy wydawnictwu:

edipresse