Chata nad jeziorem autorstwa Romy J. Fiszer to kontynuacja kaszubskiej sagi. Tym razem autorka porywa nas w świat Vanesssy, artystki, 30-letniej kobiety na zakręcie życiowym. Czy bohaterce uda się posklejać swoje życie w spójną całość? 

30-letnia Vanessa to główna bohaterka powieści Chata nad jeziorem, jest artystką, malarką, pewną siebie kobietą z delikatną duszą. Vanessa przeżywa kryzys, dobrnęła do życiowej ściany, czuje się zamknięta niczym w pudełku idealnej monotonii. Pewnego dnia bohaterka postanawia zburzyć każdą z ograniczających ją ścian – zrywa ze swoim mężczyzną, który był jej wybrankiem od lat szkolnych, z którym planowała ślub, odcina się od rodziców, którzy kompletnie nie rozumieją zachowania córki, zamyka się we własnym świecie i mieszkaniu w Gdyni, by przez kolejne 3 miesiące poukładać wszystko w logiczną całość i stworzyć nowy plan na życie. Vanessa odradza się niczym feniks z popiołu, stopniowo daje sobie szansę na znalezienie tego, czego szuka od dawna – nieprzewidywalności, namiętności, porywającej miłości. Bohaterka uświadamia sobie, że od teraz chce żyć pełnią życia, ze wszystkimi odcieniami i barwami emocji, zamiast egzystować mentalnie i oscylować w ramach schematu. Czy poznany na portalu randkowym tajemniczy Samotny Gbur okaże się tym jedynym, którego szuka? Jaką rolę odegra w jej życiu Emilia z Krakowa? Co zdarzy się w tytułowej chacie nad jeziorem?

Porywająca powieść z malowniczymi krajobrazami

Roma J. Fiszer dała się poznać w swoich poprzednich książkach jako autorka, która pięknie potrafi malować słowem. Poprzez dokładne opisy miejsc w których znajdują się bohaterzy, czytelnik ma możliwość poznać piękno Kaszub. Każde z urokliwych miejsc autorka zawarła w swoich powieściach wytwarzając u czytelnika chęć odwiedzenia ich osobiście. Chata nad jeziorem to piękna opowieść o każdej z nas, napisana łatwym językiem, z licznymi, barwnymi opisami, pełna emocji, wzruszeń, idealna na wiosenne popołudnie z kawą. Delikatna, lekka i wciągająca pozycja dla kobiet, które pragną zaczerpnąć inspiracji i oderwać się od monotonii życia. Gorąco polecam tę książkę i każdą poprzednią autorki. Miłego czytania !

 


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy wydawnictwu:

edipresse