kotydziwaki

Jako dziecko uwielbiałam kolorowanki. Mogłam godzinami siedzieć i za pomocą kredek kreować własny, bajkowy i niepowtarzalny świat. Uwielbiałam patrzeć jak czarno-białe kartki papieru zapełniają się kolorowymi, cieszącymi oko postaciami. Później dorosłam i zapomniałam, ile radości dają kolorowanki. Przypomniały mi o tym „Koty dziwaki” – odstresowująca książka dla całej rodziny. To prawdziwa gratka dla wszystkich kotomaniaków!

Jak można się domyślić, koty obecne są w całej publikacji – począwszy od pierwszej strony, a skończywszy na ostatniej. Okładka jest spójna: utrzymana w żółto-czarnej kolorystyce, z kotami w przenajróżniejszych konfiguracjach. Znajdziemy na niej kota z flamastrem, kota tańczącego, jadącego na rowerze, grającego na trąbce – do wyboru, do koloru. Uroczym akcentem są trzy kotki wyłaniające się z numeru ISBN na końcu książki. Duży plus za nieszablonowość i pomysłowość. Tytułowe koty dziwaki zostały również ulokowane na skrzydełkach okładki, przywołując tym samym uśmiech na twarzy każdego, kto weźmie kolorowankę do ręki. To tyle, jeśli chodzi o samą okładkę. A co znajdziemy wewnątrz książki?

12966644_1020510774685693_1316116140_n

 

Kolorowanka została podzielona na kilka części opatrzonych odpowiednio tytułami: Ziemia, Ogień, Powietrze, Rozrywka, Życie, Złe uczynki, Sztuka i kultura, Nauka i technika, Duchowość oraz Hyde Park. Dodatkowo, każda z powyższych kategorii została obdarowana krótkimi, nawiązującymi do danej kolorowanki hasłami typu „Taniec wiele ma twarzy jeśli się ktoś odważy”, „Tolerancja – kot nie daje myszom kuksańca” i według mnie absolutny hit tej kolorowanki „CATS WARS”.

„Odstresowująca kolorowanka, kompendium wiedzy i zabawa dla całej rodziny w jednym. To nie jest książka dla dzieci. To nie jest książka dla dorosłych. To książka dla każdego, w kim drzemie kot, zatem..

niech kot będzie z Wami.

Joanna Star Czupryniak

 

Taka kolorowanka to świetny sposób na zrelaksowanie się po ciężkim tygodniu w pracy (szkole lub na uczelni). Ogromna różnorodność kocich postaci sprawi, że nie będziecie skupiać się na problemach dnia codziennego, lecz w pełni poddacie się odstresowującemu zajęciu. „Koty dziwaki” bowiem znakomicie odstresowują i sprawdzają się w roli zabawki dla dziecka. Pobudzają wyobraźnię i kreatywność oraz łączą całą rodzinę. Jeżeli lubicie koty to tej książki nie może zabraknąć na Waszej półce.  

Za egzemplarz recenzencki dziękujemy wydawnictwu:

SEPTEM-LOGO