W naszym konkursie weekendowym będą do wygrania książki, które stanowią swoje całkowite przeciwieństwo. Jedna jest lekka i przyjemna, druga porusza trudną i poważną tematykę – yin yang. Nasze zadanie będzie dotyczyło przeciwieństw, bez których życie byłoby nudne. Kto ma ochotę na lekturę „Żółtej tabletki plus” Anny Sakowicz i „Niczemu winne” Anny Krzyczkowskiej, już szykuje odpowiedź, na nasze pytanie.

Fragment recenzji książki „Żółta tabletka plus”: „Każde opowiadanie jest zupełnie inne niż pozostałe, dlatego można je czytać niezależnie. Raz głównym bohaterem jest zdradzana żona kładąca się krzyżem w kościele i prosząca śmierć o wsparcie, raz jest to podpity mężczyzna szukający w pośpiechu prezentu dla córki, a raz pływak, który dopingiem chce poprawić wyniki. Pojawiają się także bardzo nietypowi bohaterowie, jak lis, który potrafi się porozumieć telepatycznie, albo śmierć rodem z Trylogii Sienkiewicza. Niezależnie od tego, kto gra główną rolę w danej historii, autorka wczuła się perfekcyjnie, przez co bez problemu możemy sobie wszystko wyobrazić.” Całość znajduje się na naszej stronie.

Fragment recenzji książki „Niczemu winne”: „Laura, wydawać by się mogło, że jest szczęśliwą mężatką, spełnioną w swojej pracy i niesieniu rad innym. Posiada piękny dom, drogi samochód i zakochanego w niej po uszy męża, czyli ma dokładnie to, czego mogłaby pozazdrościć jej każda kobieta. Skrywa jednak jedną małą tajemnicę… W głębi ducha ma czarną, emocjonalną pustkę. W pięknym domu nie brakuje jej niczego, jedynie kogoś, kto już dawno powinien wypełniać płaczem i śmiechem na zmianę z pozoru puste pokoje, a jego cichy sen powinien nadawać rytm całemu życiu.” Całość przeczytanie na naszej stronie.

Zadanie konkursowe:

Przeciwieństwa, bez których twój dzień byłby nudny?

Odpowiedzi należy udzielać w komentarzu pod postem konkursowym na Facebooku. Czekamy na nie od 24 do 26 listopada 2017 roku.

Nagrody:

3x zestaw książek „Żółta tabletka plus” Anny Sakowicz i „Niczemu winne” Anny Krzyczkowskiej

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Szara Godzina

Koszty wysyłki nagrody zwycięzca. Szczegóły w regulaminie.

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ