Aura za oknem sprzyja temu, by zaparzyć sobie kubek gorącej herbaty, ukryć się pod kocem i… nadrobić zaległości serialowe! W związku z tym, że Halloween zbliża się wielkim krokami, przygotowałyśmy dla was listę trzech najmroczniejszych i najstraszniejszych seriali, które sprawią, że ciarki przejdą wam po plecach, a cienie za oknem nie będą już zwykłymi cieniami. Zaczynamy!

netflix.com

1. „Nawiedzony dom na wzgórzu”
Stary dom, który kryje w sobie tajemnice, a do tego kochająca rodzina z piątką dzieci. Brzmi jak scenariusz nie jednego horroru! A jednak ta historia potrafi zaskoczyć! „Nawiedzony dom na wzgórzu” to uwspółcześniona adaptacja książki Shirley Jackson o tym samym tytule. Serial niebywale trzyma w napięciu. Mimo godzinnych odcinków pochłania się je jeden za drugim. Zachwyt nieco słabnie na ostatnim, który zdecydowanie jest najgorszym elementem całości, ale i tak całokształt produkcji oceniamy bardzo dobrze. Oprócz klasycznych dla tego gatunku jump scare’ów, na plan pierwszy wychodzą wątki dramatyczne i skomplikowane relacje rodzinne. Zarówno fani gatunku, jak i ci, którzy na co dzień omijają klasyczne straszaki, będą zadowoleni.

 

netflix.com

2. „Marriane”
Francuski serial grozy z Netflixa! Opowiada o młodej pisarce zajmującej się pisaniem horrorów, która zostaje zmuszona do powrotu do swojego rodzinnego miasteczka. Nagle okazuje się bowiem, że wychodzące spod jej pióra przerażające historie urzeczywistniają się i są niepokojąco prawdziwe. Serial to udana mieszanka ghost story i possession movie. Klimat podbija nadmorski krajobraz – pełen odcieni szarości, bólu i zimna, które wnika głęboko w bohaterów wraz z przenikającym ich lodowatym wiatrem. Mimo posępnego nastroju ogląda się go rewelacyjnie! Szczególnie dość ekscentryczna, kryjąca bolesną tajemnicę główna bohaterka, która zdecydowanie nadużywa alkoholu, zasługuje na uwagę. Z jednej strony bywa odpychająca i irytująca. Z drugiej doceniamy jej poczucie humoru. Zresztą zobaczcie i oceńcie sami!

netflix.com

3. „Chilling Adventures of Sabrina”
Pamiętacie serial „Sabrina nastoletnia czarownica” z lat 90. ? Jeśli tak to już uspokajamy. Netflixowa produkcja nie ma z tym obrazem nic wspólnego. Co prawda główną bohaterką wciąż jest Sabrina Spellman, jednak „Chilling Adventures of Sabrina” to mroczna, pełna okultystycznych nawiązań gratka dla fanów kina grozy. I chociaż serial ten zaliczany jest do kategorii young adult, gwarantujemy, że starsi widzowie będą czerpali równie dużo przyjemności z oglądania tego tytułu. Czego możemy się spodziewać? Przede wszystkim historii o dorastaniu, miłości i szukaniu akceptacji. To wszystko doprawione nie szczyptą, a potężną dawką magii. Magii w starym wydaniu, gdzie czarownice w kotłach gotują swoje mikstury. Demony przekraczają progi domostw, a Lilith walczy o względy Lucyfera, pragnąc zasiąść u jego boku. Brzmi ciekawie prawda?

Mamy nadzieje, że na naszej mrocznej liście odnalazłyście coś dla siebie, a nasze propozycje umilą wam te długie jesienne wieczory.