7195338.3Druga połowa dziewiętnastego wieku to czas niezwykłych odkryć i wprowadzania innowacyjnych rozwiązań technicznych. Młody i ambitny Hervé Joncour (Michael Pitt) zostaje nagle jednym z najbardziej przedsiębiorczych osób odpowiadających za produkcję jedwabiu, który zaczyna być niezwykle popularny i rozchwytywany wśród mieszkańców różnych państw. Co spotka go na drodze poszukiwania nowych nabywców jedwabiu i w jaki sposób wpłynie to na jego dotychczasowe życie? Przekonajcie się sami.

„Jedwab” to melodramat z 2007 roku, który został oparty na jednej z bardzo znanych powieści Alessandro Baricco – włoskiego pisarza. Akcja filmu ma miejsce w drugiej połowie dziewiętnastego wieku, w którym główny bohater Hervé Joncour (Michael Pitt) podczas odbywania obowiązkowej służby wojskowej we Francji – poznaje piękną Helene (Keira Knightley). Młodzi zakochują się w sobie bez pamięci i podejmują decyzję o szybkim ślubie. Hervé zmuszony jest opuścić zaprzyjaźnione wojsko i objąć poważne stanowisko u jednego z najbardziej znanych i szanowanych przedsiębiorców, który związany jest z produkcją jedwabiu. Praca początkowo wydaje się być wybawieniem oraz odpowiednim stanowiskiem aby zapewnić godny byt całej rodzinie. Jednak produkcja stale się pogłębia, a Hervé zmuszony jest do odbywania coraz częstszych podróży w celu pozyskiwania jedwabnika do: Syrii, Egiptu, czy odległej Japonii. Podczas jednej ze swych eskapad poznaje przepiękną gejszę, która budzi w nim pożądanie i ukryte namiętności. Czy żądza poznania doprowadzi go do całkowitej zmiany? Ile jest w stanie poświęcić aby zdobyć to na czym mu naprawdę zależy?

Powroty do rodzinnego miasteczka i żony Helene nie sprawiają mu radości. Przestaje odczuwać szczęście i spokój, a jego myśli trapi spojrzenie tajemniczej gejszy o której nie może zapomnieć. Tęsknota i rodzące się uczucie miłości sprawiają, że samodzielnie wyrusza do niebezpiecznej Japonii, w której nie tylko wita go piękno, ale również i strach przed wciąż nieznanym krajem. Pożądanie wreszcie znajduje ujście, a uczucie, które nagle zaczyna kwitnąć – staje się zbyt niezręczne. Kim tak naprawdę okaże się być dziewczyna pochodząca z Japonii? Czy szczęście uda się znaleźć gdzieś bliżej? „Jedwab” to pełna uczuć opowieść o rozdartym wnętrzu mężczyzny, który poszukuje jak najprostszego wyjścia z trudnej sytuacji oraz pragnie odnaleźć wreszcie balsam na bolącą duszę. Film porusza, pokazuje dramat głównego bohatera oraz konsekwencje, które spadają na niego w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Niesamowita gra aktorska i scenografia sprawi, że będziecie oglądać z zaciekawieniem oraz ciągłym pytaniem o to co będzie dalej.

Gorąco zachęcam do obejrzenia melodramatu, który pokazuje z jednej strony pewną ludzką historię oraz rozwijający się dziewiętnastowieczny przemysł. Gwarantuję Wam niezapomniane przeżycie, emocje oraz wspaniałą ekranizację jednego z bestsellerów Alessandro Baricco. Co okaże się ważniejsze w życiu młodego przedsiębiorcy? Stałe uczucie czy nagle wzbudzona namiętność? Przekonajcie się sami, ponieważ film stanowi odpowiednią propozycję na jeden z wolniejszych wieczorów w upalne i męczące lato.

105942.1

Kadr z filmu „Jedwab” (2007)

105944.1

Kadr z filmu „Jedwab” (2007)

106746.1

Kadr z filmu „Jedwab” (2007)

106747.1

Kadr z filmu „Jedwab” (2007)

106748.1

Kadr z filmu „Jedwab” (2007)

107963.1

Kadr z filmu „Jedwab” (2007)