Wielka-Magia-3D-724x1024Za oknem szaro, w sercu smutno, a do tego jeszcze dochodzą codzienne problemy. Brak wiary, momentami brak celu, lekka rozpacz i pytanie, co dalej? Tu z pomocą przychodzi Elizabeth Gilbert, która kilka lat temu podarowała swoim czytelnikom książkę pt.”Jedz, módl się, kochaj”, a teraz w „Wielkiej magii” udowadnia, że jej dobra passa nadal trwa.

Z pewnością obił się Wam ten tytuł o uszy – „Jedz, módl się, kochaj” to pokrzepiająca książka oraz jej ekranizacja z Julią Roberts w roli głównej, która była wielki hitem. Według mnie kontynuacją tej dobrej energii jest „Wielka Magia. Odważ się żyć kreatywnie”. Szczerze przyznam wpadła w moje ręce w dobrym momencie. Podniosła na duchu, przypomniała kilka spraw, o których często zapominamy. Niby banalnych, ale jak bardzo potrzebnych.

Poradnik zaraża wytrwałością, uczy cierpliwości, by podążać za swoimi marzeniami i powołaniem. Pokazuje również, jak z powodzeniem pokonać można swoje obawy. To książka dla tych, którzy chcą napisać własną powieść, stworzyć dzieło sztuki, podążać za swoim powołaniem lub normalnie w świecie, czerpać z życia garściami.

Autorka ujawnia proces tworzenia, opisuje przy tym praktyki wielkich tego świata, zaprasza również do swojego intymnego świata twórczego. Dzieli się z czytelnikiem swoimi sposobami na szukanie tematu oraz na przeżywanie natchnienia. Przedstawia również swoje lęki i udowadnia, że są one naturalną częścią procesu twórczego. Dzięki tym przekonaniom, zachęca do kroczenia przed siebie mimo frustracji i potknięć. O książce wydawcy piszą:

Wielka Magia otworzy przed tobą cudowny świat twórczej ciekawości, mocy i radości.

Książka Elizabath Gilbert jest odpowiedzią na ogromne zainteresowanie czytelników jej empatycznym i szczerym wykładem o kreatywności, który na YouTubie obejrzało ponad 11,5 mln osób.

Co t tego, że powtarzamy te same tematy? Co z tego, że krążymy wokół tych samych pomysłów stale od nowa, pokolenie po pokoleniu? Co z tego, że każde nowe pokolenie odczuwa te same pragnienia i zadaje te same pytania, które ludzie odczuwali i zadawali od wieków? W końcu wszyscy jesteśmy spokrewnieni, zatem pewne powtórzenia w dziedzinie twórczości są nieuchronne. Każda rzecz nam się z czymś kojarzy. Kiedy jednak przedstawisz ideę z własnego punktu widzenia, stosując własne środki wyrazu twórczego, staje się ona twoim pomysłem. 

Elizabeth Gilbert, „Wielka Magia”

Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu REBIS.

Dom Wydawniczy Rebis