Kryształowi. Łatwy hajs

Gdy zaczynałam przygodę z serią „Kryształowi” Joanny Opiat-Bojarskiej wiedziałam, że będzie ona sztosem. Nie wiedziałam jednak, że Autorka stworzy taką petardę! Zapraszam na drugi tom brutalnej prawdy o złych uczynkach stróżów prawa – Kryształowi. Łatwy hajs

W tej części dobrze nam już znany ze Świeżej krwi Driver jest funkcjonariuszem BSW. Nie zwolnił obrotów, wręcz przeciwnie, działa teraz nie na 100%, lecz na 200%. Na celownik bierze policjanta posądzonego o łączenie służby w policji z gangsterską robotą. Łysy, bo tak nazywa się policjant, podobno trzęsie półświatkiem i jest postrachem klubów go-go, które oficjalnie ochrania… 

„Kryształowi. Łatwy hajs” 

Fanów uciec seksualnych w podejrzanych dark roomach, jak się okazuje, jest w naszym kraju całkiem wielu. Pikanterii dodaje tutaj fakt, że swoją przygodę z tańcem na rurze i klubami go-go wznawia… Ela, była żona Drivera. To oznacza, że będzie się działo! Dzięki jej nowemu zajęciu mamy możliwość zajrzeć za kulisy tego biznesu i zobaczyć, jak wygląda ta część tej pracy, która jest niewidoczna dla postronnego widza. Nie brakuje tu też chwil napięcia między Pauliną a Driverem, przekleństw, adrenaliny ani nadużyć poznańskiego półświatka. Czy Driverowi kolejny raz uda się zakończyć śledztwo tak, jak tego chce? Co dalej z jego życiem uczuciowym? I jak wygląda prawda o polskiej policji i jej ciemnych interesach? Znajdziecie tu odpowiedzi na te pytania, ale zastanówcie się najpierw czy naprawdę chcecie je poznać, bo za chwilę nie będzie odwrotu!

 

Kobiece spojrzenie na męski świat

Kryształowi. Łatwy hajs to książka jeszcze mroczniejsza i brutalniejsza od Świeżej krwi. Joanna Opiat-Bojarska wzięła po raz kolejny pod lupę polskich funkcjonariuszy policji i pokazała światu brzydką prawdę o nich. Zrobiła to mocno, dosadnie, bez owijania w bawełnę. Zdecydowanie nie jest to lektura dla czytelników o słabych nerwach, ale ci, którzy lubią mocne wrażenia będą w pełni usatysfakcjonowani.

Trzeci tom „Kryształowych” zatytułowany Polowanie, jest zarazem zamknięciem serii o skorumpowanych policjantach. Znając Autorkę to bez czytania wiem, że będzie mocny i biorę go w ciemno.


Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Autorce oraz Wydawnictwu: